aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

"Otrzeźwia" się Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR)

13 maja 2024
"Otrzeźwia" się Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR)

Po wielu atakach na rolnicze związki zawodowe i inne organizacje oraz na indywidualnych protestujących rolników, a w tym przede wszystkim na NSZZ RI Solidarność i jego przewodniczącego Tomasza Obszańskiego "otrzeźwia" się  (aczkolwiek powoli), a nawet bardzo powoli Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR). 

Przypomnijmy, że Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR) powstał na bazie rolniczych protestów, które przede wszystkim były skierowane przeciwko nierównej wlace konkurencyjnej z niekontrolowanym importem z Ukrainy i zapisom "Zielonego Ładu". 

Szczególnym "jadem" zionęli liderzy tego ugrupowania po tym, jak nie zostali dopuszczeni do rozmów i uzgodnień podpisanych z ministrem Siekierskim w Jasionce, a "oddolni" i ich liderzy zdrajcami rolniczych interesów nazywają do dziś tych, którzy warunki wynegocjowali.

Oczywiście nie przeszkadza tej organizacji fakt, gdy ci sami liderzy "oddlnych", za plecami innych organizacji spotykali się z przedstawicielami rządu, chociażby w piątkową noc, przed spotkaniem z Donaldem Tuskiem ustalając tematykę i szczegóły rozmów w centrum dialogu społecznego. To była przecież jawna kolaborarcja, ale to robione było właśnie m.innymi przez Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR) i takie zachowanie liderom (OOPR) wówczcas nie przeszkadzało. A dlaczego? Bo brali w nich udział.

Apogeum nienawistnych zachowań Oddolnego Ogólnopolskiego Protestu Rolników (OOPR) przeciwko sugnatariuszom uzgodnień z Jasionki było nawoływanie do ataków na prywatne domy i posesje ludzi, którzy brali w tych negocjacjach udział. Między innymi do gorszacych scen doszło przed domem Tomasza Obszańskiego, którego wówczas w okolicy własnje posesji nie było, a grupa zacietrzewionych osobników napedzała agresję wobec żony Tomasza Obszańskiego będącej w domu z czwórką dzieci. 

Przypomnijmy że do tych zachowań nawoływali m. innymi w mediach członkowie OPZZiOR, którzy stanowią trzon organizacji pod nazwą Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR).

Jak teraz widać Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR) chciał dostać się do rządzących aby zaspokajać ambicje swoich liderów. I tak też się stało, liderzy "oddolnych" są zapraszani do udziału m.innymi w posiedzeniach sejmowej komisji rolnictwa oraz na posiedzenia  zainicjowanej przez byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego Rady ds Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP. Jednym słowem, osiągnęli swój cel.

To "otrzeźwienie" tego niby Oddolnego Ogólnopolskiego Protestu Rolników (OOPR)  /znawcy zagadnienia wiedzą że "Oddolny"znaczy sterowany odgórnie/ przyjść musiało w momencie, gdy okazało się, że największą i najbardziej rozpoznawalną w społeczeństwie organizacją rolniczą jest NSZZ RI Solidarność, z jej przewodniczącycm Tomaszem Obszańskim na czele. Działań i skuteczności tego związku już nie da się nie zauważać, tak więc na okoliczność 10 maja i olbrzymiej manifestacji Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR) wydał stosowne oświadczenie popierające protest, które w całości prezentujemy poniżej.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że podpisała się pod tym dokumentem Monika Przeworska, która redaguje należący do Szczepana Wójcika portal pod nazwą "Świat Rolnika", czynnie uczestniczy we wszystkich pracach Instytu Gospodarki Rolnej który również należy do Szczepana Wójcika. Monika Przeworska jest m. innymi także dyrektorką lub nawet w zarządzie lub na innych stanowiskach w strukturach OPZZRiOR.

Z kolei  podpisana pod listem poparcia jest Agnieszka Beger. To członek NSZZ Solidarności pracowniczej, a prywatnie jest też synową wieloletniej działczki Samoobrony Renaty Beger, byłej posłanki. Tak więc nic nie dzieje się z przypadku.

Liderzy tego tkzw Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR) byli albo nawet i są w NSZZ RI Solidarność, ZZR KORONA, AgroUnia, Oszukana Wieś i innych organizacji. 

Jedno jest pewne- nie są to ludzie przypadkowi ani też "oddolni", ale personalnie nikt z liderów "otrzeźwionego" Oddolnego Ogólnopolskiego Protestu Rolników (OOPR) pod listem poparcia się nie podpisał, ani też w wypowedziach medialnych takiego stanowiska nie wygłosił. Należy przypuszczać, że jest to jedynie akt jakiegoś medialnego poparcia dla wielkiej mamnifestacji NSZZ RI Solidarność z 10 maja wykazany dlatego, że po prostu obojętnie już przejść obok tego wydarzenia się nie dało.

Poniżej pełna treść stanowiska poparcia Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR) dla protestu NSZZ RI Solidarność jaki wpłyną na adres naszej redakcji;

 
"Stanowisko na temat Protestu Przeciw tzw. "Zielonemu Ładowi"
 
Warszawa, 10.05.2024 r. 
 
W związku z organizowanym dziś protestem przeciwko polityce "zielonego ładu", Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników (OOPR) pragnie wyrazić swoje poparcie dla każdej inicjatywy, która sprzeciwia się wprowadzaniu szkodliwych rozwiązań związanych z Zielonym Ładem. 
 
Jesteśmy przekonani, że społeczeństwo musi być świadome rzeczywistych skutków, jakie niesie za sobą "zielony ład".
Chociaż Oddolny Ogólnopolski Protest Rolników nie bierze bezpośredniego udziału w dzisiejszych demonstracjach, uważamy, że każdy obywatel ma nie tylko prawo, ale i obowiązek wyrażania swojego niezadowolenia i sprzeciwu wobec polityk, które mogą negatywnie wpływać na sektor rolniczy i szeroko rozumiane dobro społeczne.
Wierzymy, że tylko poprzez otwartą dyskusję i zaangażowanie społeczne możemy osiągnąć rozwiązania korzystne dla wszystkich stron, w szczególności dla rolników, którzy są niezmiernie ważni dla bezpieczeństwa żywnościowego i ekonomicznego kraju.
OOPR pozostaje zaangażowane w działania na rzecz przeciwdziałania wszelkim inicjatywom, które mogą zagrozić stabilności i przyszłości polskiego rolnictwa.
 
Kontakt dla mediów:
 
Monika Przeworska
 
Agnieszka Beger,"
 

Agnieszka Beger


POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...

Bank Pocztowy, jako pierwszy bank w Polsce przeniósł swoją bankowość elektronicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę