Adama_Spyrale_1-31.05.21

Otwarte warsztaty dla uczniów z nauk ścisłych i przyrodniczych – ruszyły zapisy

14 lutego 2020
Otwarte warsztaty dla uczniów z nauk ścisłych i przyrodniczych – ruszyły zapisy
Newseria Biznes

Rozpoczęła się rejestracja na bezpłatne warsztaty naukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Politechnice Warszawskiej, organizowane wspólnie przez Wydział Chemiczny PW oraz Fundację Adamed. Młodzież w wieku 14-19 lat może wybrać jedne z sześciu weekendowych zajęć, poruszających zróżnicowane tematy z obszaru chemii, fizyki i biologii. Uczniowie spoza Warszawy mogą liczyć na zwrot kosztów transportu oraz – w razie konieczności – noclegu.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu SmartUP Academy, który Fundacja Adamed zainicjowała w 2015 roku. To cykl zajęć popularnonaukowych z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, przygotowywany corocznie w ścisłej współpracy z partnerem Fundacji – Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Dzięki warsztatom młodzi pasjonaci nauki mogą poznać fascynujący świat chemii, biologii i fizyki pod okiem akademickich ekspertów i praktyków pracujących na co dzień nad rozwojem innowacyjnych leków. Dla nastolatków to także szansa na udział w profesjonalnych zajęciach laboratoryjnych. Do tej pory we wszystkich edycjach projektu wzięło udział ponad 1200 osób.

Cieszymy się z wieloletniej współpracy z Politechniką Warszawską. Każde kolejne warsztaty to kilkaset młodych ludzi, którym wspólnie pomagamy podążać trudną, ale i fascynującą drogą rozwoju naukowego. Chcemy budować w nich przekonanie, że w przyszłości ich pasja do nauki może znaleźć praktyczny wymiar. Dzięki niej będą mogli prowadzić innowacyjne badania i zmieniać w ten sposób świat na lepsze –mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Wiosenna edycja warsztatów odbędzie się według następującego harmonogramu: 

  • 21 marca – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
  • 28 marca – Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania 
  • 25 kwietnia – ELISA czy Western – oto jest pytanie?
  • 16 maja – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
  • 23 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
  • 6 czerwca - Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego?

 

We wszystkich zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, w wieku 14-19 lat, którzy nie uczestniczyli w nich wiosną i jesienią 2019 r. Opis poszczególnych tematów oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/. Na stronie znajdują się też informacje o innych działaniach prowadzonych w ramach projektu ADAMED SmartUP – w tym te dotyczące ogólnopolskiego programu stypendialnego oraz pozostałych zajęć dla uczniów.Wszyscy pasjonaci nauk ścisłych i przyrodniczych, bez względu na wiek, mogą skorzystać z bogatej bazy materiałów popularnonaukowych. 

 

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę