Paczka dla Powstańca Warszawskiego

1 października 2020
Paczka dla Powstańca Warszawskiego

– Możemy robić coś naprawdę wartościowego i pięknego – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej zorganizowanej w związku z akcją „Paczka dla Powstańca - wdzięczni Bohaterom Sierpnia'44”.

Min. J.K. Ardanowski wręczający paczkę p. Jadwidze Przybylskiej-Wolf
Koordynatorem ogłoszonego dziś przedsięwzięcia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Krajową Spółką Cukrową. W akcji biorą udział także Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojska Obrony Terytorialnej oraz Związek Powstańców Warszawskich.

Wszyscy jesteśmy pełni podziwu dla Powstańców Warszawskich, tych którzy narażając własne życie zachowali, nie tylko dla siebie, ale dla nas wszystkich godność. Będzie to przez dziesiątki lat, a myślę, że dopóki Polska będzie trwała, zawsze dla nas zobowiązaniem. Przykład Powstańców jest dla nas nakazem, by zachowywać się tak jak trzeba, by dbać o Polskę, by o nią walczyć, a nie tylko mówić ładne słowa, składać deklaracje, ale wtedy, kiedy okoliczności tego wymagają, ryzykować wszystkim tym czym dysponujemy – stwierdził minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że bardzo ważne jest, aby oprócz okazywania należnego szacunku do Powstańców była do nich kierowana bardzo konkretna pomoc.

Przekazywane dzisiaj paczki to waśnie taka bardzo praktyczna forma wsparcia. Musimy pamiętać, że ludzie ci mają różne potrzeby, dlatego ważne jest abyśmy nie tylko wizerunkowo podkreślali zasługi powstańców i wszystkich którzy walczyli o Polskę i dawali nam przykład, jak trzeba kochać swoją ojczyznę – mówił minister i dodał, że polscy rolnicy, polscy producenci żywności chcą wspierać Powstańców.

Jestem bezpośrednio po spotkaniu z przedstawicielami rolników, którzy prosili, aby przekazać na ręce obecnej tu pani Jadwigi zapewnienie, że sektor rolny, świat rolniczy chce, tak jak potrafi, pomagać Powstańcom – podkreślił minister zwracając się do pani Jadwigi Przybylskiej-Wolf , uczestniczki Powstania Warszawskiego.

To moralne zobowiązanie, które jest imperatywem naszego działania, buduje wspólnotę wolnych Polaków – dodał minister.

Takie same paczki z polskimi produktami żywnościowymi, jak przekazana dziś przez ministra Ardanowskiego paczka Pani Jadwidze, będą dostarczone do wszystkich Powstańców Warszawskich niezależnie od tego, gdzie obecnie mieszkają.

We wczorajszej konferencji uczestniczyli również: generał dywizji, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej Wiesław Kukuła, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, zastępca dyrektora generalnego KOWR Marcin Wroński oraz członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Marek Dereziński.

W ramach akcji do Powstańców trafi 915 paczek z artykułami spożywczymi. Każda z nich zawiera wyroby ze znakiem PRODUKT POLSKI, czyli wytworzone w kraju, z użyciem rodzimych surowców. Artykuły – łącznie ok. 18 800 szt. – zostały przekazane nieodpłatnie przez krajowych producentów żywności.

 

źródło:minrol


POWIĄZANE

Energy Solution Sp. z o.o., zajmujące się działalnością doradczą dla odbiorców e...

Za nami dwa spotkania zorganizowane w ramach tegorocznej edycji Akademii Indyka,...

Na produkcję rolną UE nadal wpływają konsekwencje nieuzasadnionej wojny rosyjski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę