aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Parlament Europejski negatywny wobec rolników

28 lutego 2024
Parlament Europejski negatywny wobec rolników

W następstwie głosowania na posiedzeniu plenarnym w sprawie ustawy o przywracaniu przyrody (NRL), Copa i Cogeca ubolewają nad wynikiem tego nieodrzucenia – 329 posłów do Parlamentu Europejskiego głosowało za, przy 275 głosach przeciw i 24 wstrzymujących się.

Europejska społeczność rolnicza, leśna i spółdzielcza bardzo ubolewa nad brakiem wsparcia dla nowelizacji ustawy o przywracaniu przyrody. Copa i Cogeca zawsze opowiadały się za przywracaniem przyrody jako całością, ale nie za sposobem, w jaki skonstruowano lub przeforsowano to prawo, co od początku było błędne. Obecnie jest to niedopuszczalne i będziemy w dalszym ciągu dokładać starań, aby było jasne, że jego wdrożenie spowoduje poważne problemy dla społeczności rolniczych i leśnych w Europie. Najważniejszym problemem związanym z przywracaniem przyrody jest sposób finansowania tej ustawy oraz wsparcie zarządców i właścicieli gruntów, aby aktywnie wprowadzali długoterminowe zmiany za pomocą krótkoterminowych środków finansowych.

Copa i Cogeca, jako europejscy rolnicy, właściciele lasów i spółdzielnie, będą w dalszym ciągu współpracować z rządami krajowymi, aby zapewnić wdrożenie tego wadliwego prawa z jak najmniejszymi szkodami dla głównych sektorów w państwach członkowskich.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę