aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ideologia KE "poległa" w Parlamencie Europejskim

23 listopada 2023
Ideologia KE "poległa" w Parlamencie Europejskim

 Parlament Europejski ODRZUCA i UNIEWAŻNIA ideologiczne podejście Komisji do środków ochrony roślin- stwierdza w oświadczeniu COPA COGECA.

Odrzucając na sesji plenarnej propozycję Komisji Europejskiej w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin (SUR), posłowie do Parlamentu Europejskiego przesłali decydujący sygnał: brak dialogu, narzucanie celów z góry, odmowa oceny skutków i brak finansowanie wniosków rolnych musi się teraz zakończyć!

Unijni rolnicy i spółdzielnie rolnicze będą w dalszym ciągu poprawiać swoją zrównoważoność środowiskową, potrzebują jednak realistycznych celów i niezbędnego wsparcia – czyli dwóch elementów, których całkowicie brakuje w tekście Komisji. Copa i Cogeca konsekwentnie potępiały rozdźwięk pomiędzy retoryką polityczną a brakiem konkretnych rozwiązań zawartych w tej propozycji.

Do samego końca posłowie do Parlamentu Europejskiego próbowali ulepszyć wniosek, wprowadzając liczne poprawki do głosowania, ale posłowie do Parlamentu Europejskiego słusznie zdali sobie sprawę, że to nie wystarczy. W związku z tym postanowili nie odsyłać go do właściwej komisji, lecz do samej Komisji.

Można było uniknąć tej polaryzacji i znaleźć rozwiązania bez ideologicznego uporu kilku decydentów podczas całego procesu!

Dialog strategiczny, do którego dąży przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen, jest obecnie ważniejszy niż kiedykolwiek.

Rozwiązania można znaleźć jedynie w drodze dialogu z rolnikami i ich spółdzielniami, a nie poprzez narzucanie odgórnych celów bez wskazania alternatywnych rozwiązań!

***

O Copa i Cogeca -  to zjednoczony głos rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Razem zapewniamy, że rolnictwo UE będzie zrównoważone, innowacyjne i konkurencyjne, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe dla 500 milionów ludzi w całej Europie

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę