aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ideologia KE "poległa" w Parlamencie Europejskim

23 listopada 2023
Ideologia KE "poległa" w Parlamencie Europejskim

 Parlament Europejski ODRZUCA i UNIEWAŻNIA ideologiczne podejście Komisji do środków ochrony roślin- stwierdza w oświadczeniu COPA COGECA.

Odrzucając na sesji plenarnej propozycję Komisji Europejskiej w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin (SUR), posłowie do Parlamentu Europejskiego przesłali decydujący sygnał: brak dialogu, narzucanie celów z góry, odmowa oceny skutków i brak finansowanie wniosków rolnych musi się teraz zakończyć!

Unijni rolnicy i spółdzielnie rolnicze będą w dalszym ciągu poprawiać swoją zrównoważoność środowiskową, potrzebują jednak realistycznych celów i niezbędnego wsparcia – czyli dwóch elementów, których całkowicie brakuje w tekście Komisji. Copa i Cogeca konsekwentnie potępiały rozdźwięk pomiędzy retoryką polityczną a brakiem konkretnych rozwiązań zawartych w tej propozycji.

Do samego końca posłowie do Parlamentu Europejskiego próbowali ulepszyć wniosek, wprowadzając liczne poprawki do głosowania, ale posłowie do Parlamentu Europejskiego słusznie zdali sobie sprawę, że to nie wystarczy. W związku z tym postanowili nie odsyłać go do właściwej komisji, lecz do samej Komisji.

Można było uniknąć tej polaryzacji i znaleźć rozwiązania bez ideologicznego uporu kilku decydentów podczas całego procesu!

Dialog strategiczny, do którego dąży przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen, jest obecnie ważniejszy niż kiedykolwiek.

Rozwiązania można znaleźć jedynie w drodze dialogu z rolnikami i ich spółdzielniami, a nie poprzez narzucanie odgórnych celów bez wskazania alternatywnych rozwiązań!

***

O Copa i Cogeca -  to zjednoczony głos rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Razem zapewniamy, że rolnictwo UE będzie zrównoważone, innowacyjne i konkurencyjne, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe dla 500 milionów ludzi w całej Europie

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu ukraińskiemu koncernowi medialnemu Suspl...

-A przecież nasze propozycje ustaw, gdybyśmy mieli wsparcie rządu jako związki z...

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę