GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Pierwsza Tesla iTaxi na polskich drogach. Dokąd zmierza firma?

9 marca 2018
Pierwsza Tesla iTaxi na polskich drogach. Dokąd zmierza firma?
Newseria Biznes

Pierwsza Tesla wśród polskich taksówek przemierza ulice Warszawy już od ponad tygodnia. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród klientów iTaxi, ale również wszystkich innych osób zainteresowanych innowacjami i rozwojem elektromobilności w Polsce. Dlaczego aplikacja iTaxi zdecydowała się na zakup najbardziej nowoczesnego auta elektrycznego na świecie oraz w jaki sposób można je zamówić?

Premiera nowego auta w ofercie iTaxi – Tesli S P85+ – miała miejsce 28 lutego. Pierwsza tak innowacyjna taksówka na polskich drogach jest odpowiedzią na postępującą technicyzację i elektryfikację branży transportowej. Nowe auto w ofercie iTaxi to również kolejne udogodnienie dla coraz bardziej wymagających klientów.

– Ekologiczne taksówki powoli zdobywają popularność w krajach Europy Środkowej i Zachodniej. Najbardziej popularnym modelem samochodu elektrycznego wykorzystywanego w firmach taksówkarskich za granicą jest właśnie Tesla S. Zasięg tego modelu na jednym ładowaniu przekracza według producenta 600 km, a rekord wynosi 885,62 kilometra. Obecnie jest to jedyny samochód elektryczny, którego zasięg pozwala na swobodne wykonywanie zawodu taksówkarza – mówi Martyn Szczepankowski, Dyrektor Floty iTaxi.

iTaxi postawiło na intensywny rozwój w segmencie premium i zapowiada, że wkrótce w ofercie pojawią się kolejne Tesle, co dodatkowo podniesie jakość świadczonych przez firmę usług. iTaxi jest również pierwszą w Polsce firmą taksówkarską, która oferuje swoim kierowcom dostęp do tak innowacyjnych pojazdów. Auta prowadzone są przez najbardziej zaangażowanych, lojalnych i wysoko ocenianych przez klientów taksówkarzy.

– Chcemy być proekologiczni i korzystać z innowacyjnych technologii. Wierzymy, że inwestycja we flotę elektrycznych samochodów premium pozwoli nam podnieść standardy naszych usług i zapoczątkować trend promujący ochronę środowiska. Tesla S to zdecydowanie najlepszy, najbardziej komfortowy oraz najbardziej nowoczesny samochód elektryczny na świecie, który w wielu krajach wykorzystywany jest nie tylko do użytku prywatnego, ale również jako taksówka. Polska nie może pozostawać w tle pod względem rozwoju elektromobilności. Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy wprowadzić na polskie ulice to auto jako pierwsi i że wkrótce nasza oferta zostanie uzupełniona o kolejne egzemplarze – mówi Lech Kaniuk, Prezes Zarządzający iTaxi.

Pierwszą w Polsce taksówkę marki Tesla można zamówić za pomocą aplikacji iTaxi, która – jeśli znajduje się w pobliżu – jest oznaczona na mapie pineską oraz wyróżniona na liście aut w okolicy. Samochód można zamówić także poprzez centralę w opcji natychmiastowej oraz na konkretny termin za dopłatą 40 zł. Stawka za kilometr dla wszystkich klientów wynosi 2,40 zł/km. Teslę można również wynająć na godziny przy opłacie 120 zł/h za 30 km w I strefie Warszawy.

 

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

W dniu 24.11.2020 r. urząd odpowiedzialny w Tajwanie za kwestie fitosanitarne - ...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza 10 grudnia o godz...

CLAAS Polska informuje, że z dniem 31 grudnia 2020 r. kończy współpracę z firmą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę