Pierwszy z cyklu briefingów podsumowujących POPŻ

28 lipca 2017
Pierwszy z cyklu briefingów podsumowujących POPŻ
ARR

Pierwszy z cyklu briefingów prasowych o Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa (POPŻ) w Polsce za nami. Odbył się on w Gorzowie Wielkopolskim 24 lipca 2017 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Na spotkaniu podsumowano Podprogram 2016, który był realizowany w ramach POPŻ 2014 – 2020.

Na spotkaniu podsumowano Podprogram 2016, który był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Pomoc żywnościowa była dostępna w 2247 gminach w Polsce, czyli w 90 proc. gmin. Na realizację Podprogramu w 2016 r. przeznaczono 327 002 005 zł, z czego 297 274 550 zł na zakup żywności. Ponadto celem spotkania było podsumowanie POPŻ w Lubuskiem. Jak wynika z przedstawionych danych 77 gmin z pośród 82 w województwie lubuskim uczestniczyło w programie. Gmina Górzyca, Gozdnica, Żagań, Brody i Łęknica to jedyne gminy, które nie realizowały podprogramu w ubiegłym roku. Zagadnienie to spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony mediów chcących uzyskać informację, co wpłynęło na brak zainteresowania włodarzy wymienionych gmin na polepszenie bytu mieszkańców, którzy są w potrzebie.

Agencja Rynku Rolnego jest instytucją  odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzanie przetargów na dostawy artykułów spożywczych do magazynów organizacji partnerskich. Sprawuje nadzór  nad dostawami żywności przez wykonawców oraz nad dystrybucją żywności i działaniami na rzecz włączenia społecznego realizowanymi przez organizacje partnerskie.  Z roku na rok obserwuje się systematyczny rozwój programu. Zwiększa się jego zakres, a asortyment produktów jest rozszerzany i wzbogacany, następuje też wzrost jakości produktów.

W briefingu prasowym wzięli udział: Władysław Dajczak - Wojewoda Lubuski, ks. Stanisław Podfigórny - Dyrektor Caritasu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Karol Zieleński - Dyrektor OT ARR Gorzów Wielkopolski oraz Edyta Zalewska - Zastępca Dyrektora Biura Wspierania Konsumpcji.

 

ARR


POWIĄZANE

Przedstawienie przez rząd planu dla wsi, uwzględniający m.in. mechanizm stabiliz...

Nowoczesna i PO złożyły obywatelski projekt uchwały, w którym domagają się od rz...

Dwa nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej wykryto w gos...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę