Platforma Żywnościowa bez opłat do końca roku

26 listopada 2020
Platforma Żywnościowa bez opłat do końca roku

Zarząd Towarowej Giełdy Energii podjął decyzję o zwolnieniu z opłat za złożenie wniosku o zawarcie umowy o uczestnictwo w Systemie Magazynów Autoryzowanych i za autoryzację magazynu. Zwolnienie obowiązuje do 31 grudnia.

Dodatkowo, aby zwiększyć zainteresowanie sprzedających zboże korzystaniem z Platformy ZTGE, jej użytkownicy zostali także zwolnieni do końca roku z opłaty za złożenie wniosku o przeprowadzenie aukcji. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami do 31 grudnia obowiązuje też zwolnienie z opłaty stałej za dopuszczenie do działania na RTRS.

Platforma Żywnościowa jest giełdą towarową uruchomioną w połowie marca 2020 roku.  Rolnicy mogą za jej pośrednictwem sprzedawać pszenicę i żyto, a do końca roku do listy towarów, którymi można handlować za jej pośrednictwem ma dołączyć kukurydza.

Więcej na temat tego narzędzia sprzedaży można przeczytać na naszej stronie https://www.dodr.pl/userfiles/uploads/dodr/pliki/tdrr/2020/09/3.pdf oraz na stronie platformy żywnościowej  http://platformazywnosciowa.com.pl/

Do tej pory w ramach Platformy Żywnościowej zarejestrowano trzy domy maklerskie i 34 Magazyny Autoryzowane. Wśród Magazynów Autoryzowanych dwa znajdują się na terenie województwa dolnośląskiego – w Strzelinie i Świebodzinie. Na przyległych do naszego województwa terenach znajdują się magazyny w Kępnie, Nowogrodzie Bobrzańskim i Kluczborku.

Magazyn Autoryzowany pobiera opłaty za przyjęcie, wydanie i przechowywanie zboża. Maksymalne wartości tych stawek wynoszą: za przyjęcie lub wydanie zboża: 7,50 zł/tonę netto, za przechowywanie zboża: 7,50 zł/tonę/miesiąc netto.

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Odpowiadając na wniosek przyjęty na VI Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych ...

Komisja Europejska od 18 stycznia do 12 kwietnia 2021 r. prowadzi konsultacje pu...

Sekretarz stanu Ryszard Bartosik uczestniczył dziś w polsko-niderlandzkim spotka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę