Agrolok_280518

Podkarpackie/ Dodatkowe ponad 11,7 mln euro na instalacje OZE

21 września 2017
Podkarpackie/ Dodatkowe ponad 11,7 mln euro na instalacje OZE

O ponad 11,7 mln euro zarząd województwa podkarpackiego zwiększył pulę pieniędzy przeznaczonych na projekty, w ramach których, w gospodarstwach domowych zamontowane zostaną instalacje Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Dofinansowanych zostanie dodatkowo pięć projektów.

W ramach naboru na instalacje OZE wpłynęło w sumie 69 wniosków, a potrzebna kwota do dofinansowania wynosiła prawie 570 mln zł. Jednak ze względu na budżet konkursu możliwe było wybranie tylko 14 projektów na łączną kwotę 136 mln zł. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie konkursem zarząd regionu zwrócił się z prośbą do ministerstwa finansów o zwiększenie puli pieniędzy na te projekty o ponad 11,7 mln euro.

Jak poinformował PAP w czwartek marszałek województwa Władysław Ortyl, resort finansów wyraził na to zgodę.

„Cieszę się, że ministerstwo zgodziło się na nadkontraktację. Świadomość ekologiczna rośnie, co nas bardzo cieszy, dlatego podjęliśmy starania o zwiększenie puli środków na realizację programu. Dzięki nadkontraktacji pieniądze trafią łącznie do prawie 60 gmin w województwie podkarpackim” – dodał.

Dofinansowanych dodatkowo zostanie pięć projektów, które dotychczas znajdowały się na liście rezerwowej. Wśród nich jest m.in. projekt gminy Zagórz, który przewiduje montaż instalacji nie tylko na terenie gminy Zagórz, ale też gminy Dydnia. Oprócz niego są również wnioski złożone przez m.in. gminy Nowa Sarzyna, Dębica i Pilzno.

Ostatecznie kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów na instalacje w gospodarstwach domowych instalacji OZE wzrosła do ponad 185,7 mln zł. Wśród instalacji, które zostaną zamontowane są kolektory słoneczne, fotowoltaika, pompy ciepła oraz kotły na biomasę.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski.

 

Wojciech Huk, Bożena Dymkowska (PAP)


POWIĄZANE

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego we w...

Gminy niewystarczająco dbają o cenne przyrodniczo obiekty, mimo że są do tego zo...

Niektóre parki narodowe rezygnują z biletów za wejście, których cena - według us...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę