Podkarpackie/ Ponad 700 tys. zł wpłaty do budżetu państwa w wyniku kontroli KAS

30 kwietnia 2018
Podkarpackie/ Ponad 700 tys. zł wpłaty do budżetu państwa w wyniku kontroli KAS

Ponad 700 tys. zł podatku wraz z należnymi odsetkami wpłacił podatnik jednego z podkarpackich urzędów skarbowych w wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Dodała, że pracownicy jednego z urzędów skarbowych na Podkarpaciu podczas przeprowadzonej kontroli stwierdzili, że podatnik obniżył kwoty należnego podatku na podstawie fikcyjnych faktur.

„Podatnik po zakończeniu kontroli podatkowej złożył korekty deklaracji VAT-7 za okresy rozliczeniowe objęte kontrolą, które w całości uwzględniały ustalenia kontroli. Ze złożonych korekt deklaracji wynikały kwoty do zapłaty, które wraz z należnymi odsetkami zostały w całości zapłacone. W sumie jest to ponad 700 tys. zł” – podkreśliła Chabowska.

Rzeczniczka zaznaczyła, że podatnik działał w branży handlowej i zajmował się obrotem artykułami spożywczymi.

To kolejny w tym roku przypadek, kiedy podatnik wpłaca należny podatek. W lutym podkarpacka KAS poinformowała, że ponad 17 mln zł należnego podatku wpłacił do budżetu państwa producent artkułów do pakowania, u którego funkcjonariusze wykryli mechanizm dokonywania fikcyjnych dostaw wewnątrzwspólnotowych towarów. Mechanizm polegał na deklarowaniu przez producenta wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów do podmiotów zarejestrowanych na terenie Słowacji, Czech oraz Niemiec.

W rzeczywistości towar nie był wywożony poza terytorium kraju, lecz trafił do odbiorców w Polsce. Firma zaniżała tym samym podatek należy w deklaracjach składanych do organu podatkowego.

W ubiegłym roku dzięki działalności KAS na Podkarpaciu do budżetu państwa wpłynęło ponad 7,4 mld zł. To więcej niż w 2016 r. o ponad 617 mln zł. (PAP)

autor: Wojciech Huk


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek KRIR z dnia 2 lipca 2019 r. >>>   w sprawie usprawnienia...

20 sierpnia 2019 r. w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa Zarządu Krajow...

Zasoby energetyczne zużywane przez niewinną biurową klimatyzację, która ochładza...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę