GUS_230920_750x100_stat

Podkarpackie/ Ponad 700 tys. zł wpłaty do budżetu państwa w wyniku kontroli KAS

30 kwietnia 2018
Podkarpackie/ Ponad 700 tys. zł wpłaty do budżetu państwa w wyniku kontroli KAS

Ponad 700 tys. zł podatku wraz z należnymi odsetkami wpłacił podatnik jednego z podkarpackich urzędów skarbowych w wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Dodała, że pracownicy jednego z urzędów skarbowych na Podkarpaciu podczas przeprowadzonej kontroli stwierdzili, że podatnik obniżył kwoty należnego podatku na podstawie fikcyjnych faktur.

„Podatnik po zakończeniu kontroli podatkowej złożył korekty deklaracji VAT-7 za okresy rozliczeniowe objęte kontrolą, które w całości uwzględniały ustalenia kontroli. Ze złożonych korekt deklaracji wynikały kwoty do zapłaty, które wraz z należnymi odsetkami zostały w całości zapłacone. W sumie jest to ponad 700 tys. zł” – podkreśliła Chabowska.

Rzeczniczka zaznaczyła, że podatnik działał w branży handlowej i zajmował się obrotem artykułami spożywczymi.

To kolejny w tym roku przypadek, kiedy podatnik wpłaca należny podatek. W lutym podkarpacka KAS poinformowała, że ponad 17 mln zł należnego podatku wpłacił do budżetu państwa producent artkułów do pakowania, u którego funkcjonariusze wykryli mechanizm dokonywania fikcyjnych dostaw wewnątrzwspólnotowych towarów. Mechanizm polegał na deklarowaniu przez producenta wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów do podmiotów zarejestrowanych na terenie Słowacji, Czech oraz Niemiec.

W rzeczywistości towar nie był wywożony poza terytorium kraju, lecz trafił do odbiorców w Polsce. Firma zaniżała tym samym podatek należy w deklaracjach składanych do organu podatkowego.

W ubiegłym roku dzięki działalności KAS na Podkarpaciu do budżetu państwa wpłynęło ponad 7,4 mld zł. To więcej niż w 2016 r. o ponad 617 mln zł. (PAP)

autor: Wojciech Huk


POWIĄZANE

Komitet ds. Instrumentów Ochrony Handlu UE niedługo zbada wniosek Komisji dotycz...

16 października br. obchodziliśmy 41. Światowy Dzień Żywności. Ustanowione w 197...

Minister Grzegorz Puda wręczył w czwartek akty powołania: Annie Gembickiej na st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę