Adama_15.08-30.09.2021

Podsumowanie projektu „Kwiaty jadalne w tradycji kuchni polskiej i obecnej”

23 lipca 2021
Podsumowanie projektu „Kwiaty jadalne w tradycji kuchni polskiej i obecnej”

20 lipca 2021 r. w Biskupcu w województwie warmińsko-mazurskim odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Kwiaty jadalne w tradycji kuchni polskiej i obecnej”. Projekt został zrealizowany przez Gminę Biskupiec przy współudziale Oddziału Terenowego KOWR w Olsztynie.

Cykl warsztatów kulinarnych w 12 miejscowościach Gminy Biskupiec z wykorzystaniem kwiatów jadalnych, to przede wszystkim przedsięwzięcie skierowane do społeczności popegeerowskich poprzez wspólne działanie z Kołami Gospodyń Wiejskich.

W konferencji podsumowującej wziął udział Grzegorz Kierozalski, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Olsztynie. Pogratulował uczestnikom warsztatów zaangażowania  i zwiększenia aktywności wśród ludności, zarówno z terenów popegeerowskich zagrożonych wykluczeniem społecznym, jak również ludności napływowej, której tożsamość z nowym miejscem zamieszkania jest dopiero budowana. Podkreślił, że udzielanie bezzwrotnej pomocy finansowej przez KOWR jest działaniem mającym na celu poprawę życia środowisk po byłych PGR.

Warsztaty prowadzone były przez Roksanę Jarząb, profesjonalnego kucharza. Działanie podzielono na etapy, zaczynając od zasiewu wybranych gatunków kwiatów. To była wspaniała okazja do zachęcenia uczestników do prowadzenia ogródków przydomowych oraz upraw roślin wykorzystywanych w codziennym przygotowaniu posiłków. Dzięki warsztatom uczestnicy zapoznali się z tradycyjnymi przepisami wykorzystującymi kwiaty jadalne, jak również nowymi technikami kulinarnymi.

Konferencja była świetną okazją do zaprezentowania pracy warsztatowej w postaci wykładu i filmu oraz degustacji potraw z wykorzystaniem kwiatów jadalnych.

 

KOWR


POWIĄZANE

OPZZRiOR wspólnie z posłem Jarosławem Sachajko (KUKIZ) występują w parlamencie z...

Na świecie trwa coraz większe zainteresowanie mięsem hodowanym w laboratorach. A...

Jak podaje rosyjskie stowarzyszenie mleczarskie Sojuzmoloko za swoim centrum ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę