Polacy czekają na realne wsparcie państwa

27 listopada 2020
Polacy czekają na realne wsparcie państwa

W gąszczu informacji i różnych dyskusji, nie możemy stracić z pierwszego planu sprawy najważniejszej; czyli bezpieczeństwa, życia i zdrowia Polaków – powiedział w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W gąszczu sporów ideologicznych i wizerunkowych w obozie Zjednoczonej Prawicy, nie możemy stracić z pierwszego planu sprawy najważniejszej – bezpieczeństwa, zdrowia i życia Polaków. Dlatego ludowcy na konferencji prasowej w Sejmie przypomnieli rządzącym najpilniejsze sprawy, które wymagają przez państwo polskie uregulowania.

Premia dla bohatera

Rząd ciągle nie publikuje ustawy, która gwarantuje medykom wyższe zarobki.

– Uderza to szczególnie w pielęgniarki, bo na podstawie przepisów, które chce przeprowadzić większość rządząca, nie dostanie podwyżek prawie 99 procent pielęgniarek. Dostaną je tylko te, które są skierowane do pracy na podstawie decyzji wojewody – stwierdził prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL zapowiedział, że ludowcy zaproponują w Senacie rozwiązanie umożliwiające wypłatę wynagrodzeń wszystkim tym, którzy są i pracują z pacjentami covidowymi, czy to w szpitalu powiatowym, w szpitalu dedykowanym, w szpitalu polowym czy w przychodni, w której też pielęgniarki i lekarze stykają się z takimi pacjentami.

Potrzebny harmonogram przeprowadzenia szczepień na koronawirusa

Wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak zażądał od premiera Mateusza Morawieckiego przedstawienia szczegółowego harmonogramu przeprowadzenia w Polsce szczepień na koronawirusa.

– Oczekujemy od pana premiera, że jak najszybciej przedstawi informacje, po pierwsze, że te szczepienia będą bezpłatne, po drugie, że te szczepienia będą dobrowolne, po trzecie, że te szczepienia będą ogólnodostępne i że w te szczepienia zgodnie z oczekiwaniami środowiska farmaceutycznego zaangażowane będą apteki – powiedział Dariusz Klimczak.

Dodał, że Polacy oczekują tego, że rządzący przedstawią informację, że już teraz Polacy mogą zgłaszać się do podstawowej opieki zdrowotnej z deklaracją, że są gotowi przyjąć taką szczepionkę. Według posła Klimczaka niezbędne jest przeprowadzenie akcji informacyjnej w tej sprawie. Akcja informacyjna powinna być koordynowana przez rząd w oparciu o naukowców, wirusologów i różne autorytety.

– W ramach tej akcji chcielibyśmy, aby rząd, instytucja, która będzie organizowała tę akcję przedstawiła walory szczepień ochronnych, nie tylko na koronawirusa, ale też przeciwko innym chorobom – stwierdził Dariusz Klimczak.

Przedsiębiorcy czekają na realne wsparcie

Poseł PSL, Władysław Teofil Bartoszewski przypomniał rządzącym, że oprócz kryzysu zdrowotnego mamy również kryzys gospodarczy.

– Nie może być tak, że rozważamy już Tarczę Antykryzysową 6.0, a w dalszym ciągu całe grupy przedsiębiorców, pracowników i pracodawców z różnych branż są poszkodowane i nie mają żadnej rekompensaty – stwierdził poseł Władysław Teofil Bartoszewski.


Poseł Bartoszewski stwierdził, istotną dla niego kwestią jest przywrócenie handlu w niedziele. Zapowiedział, że PSL w najbliższy piątek PSL zgłosi w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie.

 

Biuro prasowe PSL


POWIĄZANE

Po nieszczęsnej tkzw "piątce dla zwierząt" rząd idzie na kolejną konforntację z ...

Związek Zawodowy Rolnikow "KORONA" wystapił do rządu RP z apelem o jak najszybsz...

Pakiet biurowy Office 2021 to najnowsza propozycja zbioru przydatnych narzędzi n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę