aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

POLAGRA: Poznaj Dobrą Żywność – nowe znaki wręczone

27 września 2022
POLAGRA: Poznaj Dobrą Żywność – nowe znaki wręczone

Podczas targów POLAGRA w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie znaków jakości produktów spożywczych „Poznaj Dobrą Żywność”. Przedstawiciele przedsiębiorstw – producenci wyróżnionych wyrobów – przyjęli te wyróżnienia z rąk sekretarza stanu Rafała Romanowskiego.


– Znaki jakości „Poznaj Dobrą Żywność” to olbrzymi prestiż, ich wręczanie to dla mnie zaszczyt – powiedział podczas gali wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski i przypomniał, że polskie produkty żywnościowe bardzo dobrze się sprzedają nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i na świecie.

– Dziś logo „Poznaj Dobrą Żywność” otrzymują kolejne produkty. Chcemy Państwa wspierać i dawać poczucie bezpieczeństwa produkcji, także energetycznego. Podejmujemy w tym kierunku działania – podkreślił sekretarz stanu.

Wiceminister Romanowski dodał, że wyśmienite, odznaczone dziś produkty, to zasługa zarówno polskich przetwórców, jak i naszych rolników, którzy dostarczają najlepszych surowców. Sekretarz stanu wykorzystał także okazję, żeby zaapelować do przedstawicieli wszystkich branż o przestrzeganie zasad etyki biznesu.

Pamiętajmy, żeby nie wykorzystywać sytuacji kryzysowej, aby na niej zarobić, jeśli nie jest to etyczne – powiedział wiceszef resortu rolnictwa.

Przyznane znaki

Znaki jakości „Poznaj Dobrą Żywność” otrzymało podczas gali 325 produktów pochodzących z 79 firm sektora rolno-spożywczego.

Wyróżnione produkty pochodzą z grup:

mleko i przetwory mleczne;
mięso i przetwory mięsne;
ryby i ich przetwory;
miody;
jaja;
przetwory zbożowe;
wyroby cukiernicze i ciastkarskie oraz pieczywo;
herbaty ziołowe i owocowe;
owoce, warzywa, grzyby i ich przetwory;
tłuszcze spożywcze;
wyroby mieszane i przetworzone;
napoje alkoholowe.

O znakach „Poznaj Dobrą Żywność”

Opatrzenie produktu logo „Poznaj Dobrą Żywność” jest wyróżnieniem artykułu spożywczego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz informacją, która pomaga konsumentom w wyborze – stanowi gwarancję, że dany produkt spełnia określone wymogi jakościowe. Dla klientów znak ten może mieć kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

źródło: MINROL


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę