aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

POLAGRA: Poznaj Dobrą Żywność – nowe znaki wręczone

27 września 2022
POLAGRA: Poznaj Dobrą Żywność – nowe znaki wręczone

Podczas targów POLAGRA w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie znaków jakości produktów spożywczych „Poznaj Dobrą Żywność”. Przedstawiciele przedsiębiorstw – producenci wyróżnionych wyrobów – przyjęli te wyróżnienia z rąk sekretarza stanu Rafała Romanowskiego.


– Znaki jakości „Poznaj Dobrą Żywność” to olbrzymi prestiż, ich wręczanie to dla mnie zaszczyt – powiedział podczas gali wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski i przypomniał, że polskie produkty żywnościowe bardzo dobrze się sprzedają nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i na świecie.

– Dziś logo „Poznaj Dobrą Żywność” otrzymują kolejne produkty. Chcemy Państwa wspierać i dawać poczucie bezpieczeństwa produkcji, także energetycznego. Podejmujemy w tym kierunku działania – podkreślił sekretarz stanu.

Wiceminister Romanowski dodał, że wyśmienite, odznaczone dziś produkty, to zasługa zarówno polskich przetwórców, jak i naszych rolników, którzy dostarczają najlepszych surowców. Sekretarz stanu wykorzystał także okazję, żeby zaapelować do przedstawicieli wszystkich branż o przestrzeganie zasad etyki biznesu.

Pamiętajmy, żeby nie wykorzystywać sytuacji kryzysowej, aby na niej zarobić, jeśli nie jest to etyczne – powiedział wiceszef resortu rolnictwa.

Przyznane znaki

Znaki jakości „Poznaj Dobrą Żywność” otrzymało podczas gali 325 produktów pochodzących z 79 firm sektora rolno-spożywczego.

Wyróżnione produkty pochodzą z grup:

mleko i przetwory mleczne;
mięso i przetwory mięsne;
ryby i ich przetwory;
miody;
jaja;
przetwory zbożowe;
wyroby cukiernicze i ciastkarskie oraz pieczywo;
herbaty ziołowe i owocowe;
owoce, warzywa, grzyby i ich przetwory;
tłuszcze spożywcze;
wyroby mieszane i przetworzone;
napoje alkoholowe.

O znakach „Poznaj Dobrą Żywność”

Opatrzenie produktu logo „Poznaj Dobrą Żywność” jest wyróżnieniem artykułu spożywczego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz informacją, która pomaga konsumentom w wyborze – stanowi gwarancję, że dany produkt spełnia określone wymogi jakościowe. Dla klientów znak ten może mieć kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

źródło: MINROL


POWIĄZANE

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...

W kolejnym roku gospodarczym (od lipca 2024 roku) Ukraina może wyeksportować pon...

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę