aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polscy rolnicy nie doszli do porozumienia z rządem i będą nasilać protesty

11 marca 2024
Polscy rolnicy nie doszli do porozumienia z rządem i będą nasilać protesty

Polscy rolnicy zapowiedzieli, że 20 marca przeprowadzą największą akcję w okresie protestu, która obejmie swoim zasięgiem całe terytorium kraju. Poinformował o tym 9 marca jeden z organizatorów protestu, Tomasz Obszański, po kolejnej rundzie negocjacji z premierem RP Donaldem Tuskiem - informuje wg apk-inform.

"20 marca cała Polska się zatrzyma: dzieci nie będą mogły dojechać do szkoły, ludzie nie będą mogli iść do pracy. Strajk, który 20 marca potrwa od godz. 10.00 do 19.00, będzie jeszcze silniejszy niż dotychczas – zablokowane zostaną miasta regionalne i powiatowe oraz drogi.

Jeśli chodzi o same rozmowy z 9 marca, to według przedstawicieli rolników nie osiągnięto żadnych nowych porozumień, ponieważ "premier przyjechał z niczym".

"Nie ma żadnych konkretów. Czekamy. Premier powiedział, że ma związane ręce i nie może nic zrobić" – powiedział Obszanski.

Jak zauważył inny negocjator, Stanislav Barna, protestujący mają trzy żądania wobec premiera.

"Pierwszym z nich jest wyjście ze szkodliwych zapisów Zielonego Ładu, drugim jest zamknięcie granicy przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE, a trzecim jest ochrona zwierząt gospodarskich w naszym kraju" – powiedział.

Poinformowano również, że podczas spotkania D.Tusk po raz kolejny podkreślił, że nie ma planów wprowadzenia całkowitego zamknięcia granicy dla importu produktów rolnych spoza UE. Jednocześnie rząd zamierza skupować nadwyżki krajowego zboża, które obecnie znajduje się na polskim rynku, aby ustabilizować sytuację.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Jak informuje Krajowa Rada Producentów Drobiui Pasz, największy producent jaj ko...

Największy producent mięsa drobiowego w Ukrainie, firma MHP, poszerza swoją bezp...

Rada Europy (EU) przyjęła wczoraj konkluzje w sprawie wzmocnienia konkurencyjnoś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę