Adama_15.08-30.09.2021

Polska Misja Medyczna i LOT Cargo dla Indii

8 czerwca 2021
Polska Misja Medyczna i LOT Cargo dla Indii
Newseria

Od 4 maja Polska Misja Medyczna prowadziła zbiórkę środków na zakup koncentratorów tlenu dla Indii. Dzięki zebranym 100 tysiącom złotych lokalne szpitale mogą liczyć na sprzęt ratujący życie. W sobotę z warszawskiego Lotniska Chopina wystartował samolot z polską pomocą dla Indii.

W niedzielę rano na lotnisku w New Delhi wylądowało 18 urządzeń wspomagających oddychanie, które zostaną rozdystrybuowane pomiędzy najbardziej potrzebującymi placówkami pomocy medycznej w stanie Uttarakhand. Trafią one do pięciu wiejskich ośrodków zdrowia w dystrykcie Tehri Garhwal oraz dwóch miejskich szpitali w publicznych w dystrykcie Almora. Wybrane urządzenia zostały zakupione w Polsce i spełniają wszystkie wymogi indyjskiego rynku pod względem certyfikacji do użycia. Za transport odpowiadał LOT Cargo.

W ostatnich tygodniach Indie mierzyły się z drastycznym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szczytowym momencie wynoszącym ponad 400 tysięcy wykrytych przypadków dziennie. Niewystarczające zasoby lokalnego systemu opieki zdrowotnej uniemożliwiały skuteczne ratowanie chorych na wczesnym etapie rozwoju choroby, prowadząc do tragicznych konsekwencji i jej zaostrzenia. W całym kraju brakowało tlenu, a chorzy poszukiwali jakichkolwiek sposób na zagwarantowanie opieki medycznej swoim najbliższym. Obecnie wirus jest najniebezpieczniejszy na terenach wiejskich, zamieszkanych przez około 65% mieszkańców kraju. Trudny dojazd i zły stan dróg, szczególnie w dystryktach znajdujących się w Himalajach, duże odległości dzielące wsie od najbliższego szpitala i brak sprzętu medycznego nie dają mieszkańcom wielkich szans na przeżycie choroby w przypadku jej zaognienia.

Urządzenia zostały wybrane w oparciu o rozpoznanie potrzeb na miejscu, przygotowane we współpracy z Human Circle Foundation, polsko-indyjską organizację koordynującą zgłoszenia i zapotrzebowanie szpitali w himalajskim stanie Uttarakhand. Koncentratory tlenu są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalistycznego szkolenia personelu, po podłączeniu do prądu mogą działać bez dłuższych przerw na konserwację czy uzupełnianie, nie wymagają także żadnej fizycznej ingerencji w ciało chorego, dostarczając tlen przez maskę. Tlen pozyskany z powietrza trafia w skoncentrowanej formie bezpośrednio do płuc, pomagając osobom z obniżoną wydolnością oddechową odzyskać siły do walki z pozostałymi skutkami choroby, minimalizując konieczność wykorzystania respiratora w przypadku pogorszenia stanu zdrowia.

Wciąż trwa charytatywna aukcja zdjęć i zbiórka na rzecz pomocy Indiom. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup dodatkowych butli tlenowych dla szpitali publicznych.


Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:


  • przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.


 

 

Newseria


POWIĄZANE

OPZZRiOR wspólnie z posłem Jarosławem Sachajko (KUKIZ) występują w parlamencie z...

Na świecie trwa coraz większe zainteresowanie mięsem hodowanym w laboratorach. A...

Jak podaje rosyjskie stowarzyszenie mleczarskie Sojuzmoloko za swoim centrum ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę