CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Polska przyciąga inwestycje. Norweski holding otworzył fabrykę w Koluszkach

27 października 2016
Polska przyciąga inwestycje. Norweski holding otworzył fabrykę w Koluszkach

Umiejętności pracowników, dobra lokalizacja, infrastruktura - to elementy, które do Polski przyciągają międzynarodowe korporacje. Właśnie kolejna firma, tym razem norweski holding zdecydował się na uruchomienie w naszym kraju kolejnej fabryki. Nowy zakład produkcyjny Kongsberg Automotive w Koluszkach będzie dostawcą podzespołów dla czołowych producentów pojazdów użytkowych w Europie.

- Nowy zakład w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Podstrefa Koluszki oznacza dla nas bardzo dużo. To przede wszystkim miejsca pracy, to także współpraca w obszarach kulturalnych, społecznych. To także wiele korzyści, które jest mi trudno określić i ocenić, a które na pewno wraz z rozwojem przemysłu będą funkcjonowały na naszym terenie - mówi newsrm.tv Waldemar Chałat, burmistrz Koluszek.

W zakładzie w Koluszkach produkowane będą m.in. stabilizatory przechyłu kabin oraz drążki reakcyjne zawieszeń dla czołowych producentów ciężarówek, takich jak Scania, Volvo, DAF. W zakładzie znajdzie zatrudnienie około 70 pracowników, w procesach takich jak: obróbka skrawaniem, montaż, spęczanie, hartowanie indukcyjne. Nowoczesna fabryka umożliwia też zwiększenie mocy produkcyjnych pod kątem przyszłego rozwoju firmy.

Koluszki to atrakcyjne miejsce na inwestycje i realizację długofalowego wzrostu, zapewniają bowiem konkurencyjne warunki zakładania firm i zatrudniania pracowników. Nowy zakład potwierdza coraz silniejszą obecność i sukcesy biznesowe Grupy w Polsce. 16 lat temu Kongsberg Automotive otworzył swoją pierwszą fabrykę w Pruszkowie, gdzie obecnie zatrudnia ponad 1150 osób i wytwarza systemy komfortu siedzeń dla Klientów segmentu premium.

- Dla firmy globalnej jaką jest Kongsberg Automotive posiadanie optymalnych lokalizacji produkcyjnych dostosowanych do warunków rynkowych i potrzeb Klientów jest bardzo ważne. Ten nowy zakład w Koluszkach pozwoli nam jeszcze lepiej obsługiwać naszych Klientów i rozwijać się wspólnie w Europie w segmencie systemów zawieszeń.  Nasza inwestycja potwierdza zaangażowanie Kongsberg Automotive w dalszy rozwój działalności w Polsce - stwierdził Scott Paquette,Vice-Prezes Kongsberg Automotive Driver Control Systems.

Kongsberg Automotive docenia dobrą współpracę i wsparcie ze strony władz lokalnych oraz władz regionalnych. Grupa Kongsberg Automotive wierzy w dalszą owocną współpracę, zapewniającą atrakcyjność regionu i firmy dla wykwalifikowanej kadry, tak by zapewnić dalszy planowany rozwój.

newsrm.tv


POWIĄZANE

Oszacowaliśmy, że w ciągu pięciu lat w związku z efektem handlowym wdrożenia umo...

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Dla polskich eksporterów jaj spożywczych w skorupkach pierwszą połowę roku 2017 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę