Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wspiera walkę z koronawirusem

9 kwietnia 2020
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wspiera walkę z koronawirusem

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych realizuje szereg inicjatyw, których celem jest wspieranie walki z koronawirusem oraz zadbanie o bezpieczeństwo Polaków poprzez udostępnienie narzędzi pozwalających na zachowanie społecznego dystansu.


PWPW wspiera akcję #ZostańwDomu

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wspiera walkę z koronawirusem poprzez zaangażowanie swoich zasobów w rządowe projekty informatyczne. Ich celem jest budowa rozwiązań, których udostępnienie pozwoli obywatelom na zdalne – bez wychodzenia z domu –  potwierdzanie tożsamości, w kontaktach z administracją, a następnie z firmami komercyjnymi.

Wdrożenie, wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, rozwiązania mobilnego stworzonego przez PWPW S.A. pozwoli ponad 20 mln obywateli wykorzystać dokumenty – dowody osobiste i paszporty – z warstwą elektroniczną w internecie. Aplikacja pozwala na potwierdzanie swojej tożsamości i składanie oświadczeń woli, w tym: podpisywanie umów najmu i sprzedaży oraz wykonywanie szeregu innych, codziennych czynności, bez wychodzenia z domu.

Ponadto PWPW S.A., wraz z Ministerstwem Infrastruktury, pracują nad koncepcją i wdrożeniem pakietu rozwiązań umożliwiających zdalną rejestrację nowych pojazdów oraz elektronizację procesu szkolenia kierowców.

Naszą misją jest wzmacnianie stabilności państwa poprzez tworzenie bezpiecznych i innowacyjnych rozwiązań dla administracji, przedsiębiorców i każdego obywatela. Wierzę, że najlepsze, co możemy zrobić w obecnej sytuacji, to wykorzystać wiedzę i potencjał pracowników Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w tworzeniu rozwiązań, które umożliwią Polakom zachowanie społecznego dystansu, a co za tym idzie – bezpieczeństwa i zdrowia  – powiedział o projektach Maciej Biernat, Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Rozwiązania te będą dostępne dla obywateli w najbliższym czasie.

Ponad 1,5 mln zł na wsparcie służby zdrowia i ratowników

Zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych podjął także decyzję o przekazaniu 1 mln zł na wsparcie działań związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania koronawirusa. Środki te trafią do szpitala MSWiA w Warszawie, który obecnie jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do walki z koronawirusem.

Ponadto, za pośrednictwem Fundacji PWPW, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przekazała darowiznę w wysokości 500 000 zł na wsparcie Fundacji Hotel dla Medyka organizowanej przez Polski Holding Hotelowy. To wsparcie dla personelu medycznego poprzez zapewnienie bazy noclegowej pracownikom służby zdrowia, którzy nie chcą narażać swoich bliskich na zakażenie koronawirusem, a także osobom oczekującym na wynik testu na obecność koronawirusa i chorym z łagodnym przebiegiem choroby.

Dodatkowo, PWPW S.A. kwotą 50 tys. zł wesprze akcję #WdzięczniMedykom, której inicjatorem jest Caritas Polska. Środki zostaną przeznaczone na zapewnienie niezbędnego wyposażenia placówkom medycznym zaangażowanym w walkę z pandemią, w tym środków ochrony osobistej dla medyków.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych pełni szczególną, strategiczną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa Państwa. Naszym obowiązkiem wobec Polaków jest wsparcie inicjatyw systemowych, których celem jest walka z epidemią. W ostatnich dniach podjęliśmy decyzję o przekazaniu środków w kwocie przekraczającej 1,5 mln zł na wsparcie działań podejmowanych w walce z koronawirusem. Jednocześnie, codziennie dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników, by zagwarantować Polakom dostęp do wszystkich produktów PWPW S.A. W tym miejscu pragnę podziękować pracownikom Wytwórni, którzy zawsze – a zwłaszcza w czasach kiedy sytuacja w kraju tego wymaga – wypełniają z poświęceniem swoje obowiązki. – dodaje Maciej Biernat.

 

Biuro Komunikacji i Marketingu PWPW S.A.


POWIĄZANE

Zarząd KRIR wystąpił 2 czerwca 2020 do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wyjaśn...

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) podczas międzynarodow...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z obwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę