EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Polsko-węgierskie rozmowy o niezależności energetycznej

3 listopada 2022
Polsko-węgierskie rozmowy o niezależności energetycznej

Wykorzystanie biomasy dla wzmocnienia niezależności energetycznej to główny temat dzisiejszego spotkania online sekretarza stanu Janusza Kowalskiego z sekretarzem stanu w ministerstwie rolnictwa Węgier Zsoltem Feldmanem.

Robocze rozmowy

Wiceministrowie rozmawiali na temat możliwej współpracy w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE), głównie biomasy, na obszarach wiejskich.

Wiceministrowie Polski i Węgier zgodzili się, że w celu wzmocnienia niezależności energetycznej UE konieczne jest zwiększenie energetycznego wykorzystania biomasy. Podkreślili, że w obecnej sytuacji geopolitycznej niezwykle istotne jest efektywne wykorzystanie zasobów energetycznych dostępnych w poszczególnych państwach członkowskich UE. Poruszyli również temat krajowych uregulowań prawnych umożliwiających zastępowane gazu konwencjonalnego biogazem.

Kierunki rozwoju współpracy

Zadeklarowali gotowość do rozwijania współpracy Polski i Węgier w obszarze odnawialnych źródeł energii (OZE) na obszarach wiejskich poprzez wymianę dobrych praktyk, doświadczeń i wzajemne wspieranie się podczas dyskusji na ten temat na forum UE. Wspólnym celem jest poprawa konkurencyjności europejskiego rolnictwa i opłacalności produkcji rolnej, stabilne źródła energii oraz zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego.

źródło i foto: MRiRW


POWIĄZANE

Unia Europejska przez kilka tygodni nie były publikowane dane dotyczące importu ...

W drugim kwartale 2023 roku 19% firm z branży IT mówi o konieczności zwolnień, a...

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącac...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę