Pomorskie/ Wakacyjne połączenia kolejowe nad morze

6 czerwca 2018
Pomorskie/ Wakacyjne połączenia kolejowe nad morze

Słoneczny Patrol, Leżak i Parawan – to nazwy pociągów na trasach pomiędzy Bydgoszczą, Trójmiastem i Helem, które mają być uruchomione w okresie wakacyjnym przez polskiego przewoźnika Arriva. W weekendy ma być dostępne połączenie z Bydgoszczy do Kościerzyny.

Joanna Parzniewska z biura prasowego Arriva, polskiego przewoźnika kolejowego z siedzibą w Toruniu, poinformowała we wtorek, że 23 czerwca zainaugurowane zostaną wakacyjne, kolejowe połączenia z Bydgoszczy do Helu, z Bydgoszczy do Kościerzyny oraz pomiędzy Helem i Władysławowem. Nowością ma być bezpośrednie - weekendowe - połączenie z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny. Pociągi na tych trasach mają kursować do końca sierpnia.

Wakacyjne połączenia pomiędzy Bydgoszczą, Trójmiastem i Helem, Arriva uruchomi już trzeci rok z rzędu. Parzniewska w rozmowie z PAP zwróciła uwagę, że oferta „Multi Plaża” jest uruchamiana na zasadach komercyjnych. „Są to połączenia własne przewoźnika” – wyjaśniła. Zaznaczyła, że „bilety będą tańsze niż konkurencyjnego przewoźnika na tej trasie”.

Rzeczniczka Arriva podała, że w pierwszym roku kursowania wakacyjnych pociągów, z połączeń skorzystało 75 tys. pasażerów. Rok później, w ubiegłym roku, ta liczba wzrosła do 80 tysięcy osób.

W pociągach wakacyjnych będą obowiązywać promocyjne oferty, zniżki na bilety powrotne oraz dla osób podróżujących z rodziną. Podróż z Bydgoszczy do Helu potrwa trzy godziny i 54 minuty. Z tego połączenia będą mogli skorzystać także mieszkańcy Grudziądza, którym przewoźnik oferuje skomunikowanie z pociągiem „Słoneczny Patrol” w Laskowicach Pomorskich. Podróżni rozpoczynający podróż na Hel z Grudziądza, za przejazd do Laskowic Pomorskich zapłacą tylko 1 zł.

Lokalne połączenia „Leżak” i „Parawan” relacji Hel - Władysławowo – Hel mają umożliwić szybkie przemieszczanie się po samym półwyspie.

Po raz pierwszy w tym roku przewoźnik uruchamia bezpośrednie - weekendowe - połączenie z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny. Pociąg będzie kursował w każdy weekend od 23 czerwca do 1 września. Podróż potrwa niecałe dwie godziny. W pociągach będą obowiązywać między innymi bilet turystyczny oraz Karta Dużej Rodziny.

 

Bożena Leszczyńska (PAP)


POWIĄZANE

To już druga wirtualna konferencja firmy BAYER w ostatnim czasie. „POLOWA” to mo...

Borówkowa branża wybiera najmłodszego z plantatorów. Dokonana przez niego degust...

2 czerwca 2020 r. odbyło się wspólne posiedzenie Prezydiów Copa i Cogeca w formi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę