Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Porozumienie między GIJHARS i PCA podpisane

18 kwietnia 2023
Porozumienie między GIJHARS i PCA podpisane

W dniu 18 kwietnia 2023 r. Główny Inspektor JHARS oraz Dyrektor Polskiego Centrum Akredytacji podpisali porozumienie w sprawie współpracy w zakresie nadzoru nad akredytowanymi jednostkami certyfikującymi w zakresie rolnictwa ekologicznego i produkcji ekologicznej oraz produktów regionalnych i tradycyjnych.

- Obie instytucje sprawują nadzór nad działalnością akredytowanych jednostek certyfikujących. Liczę, że zacieśnienie naszej współpracy pozwoli na lepsze wsparcie rozwoju polskiego rolnictwa ekologicznego, produktów regionalnych i tradycyjnych wysokiej jakości – powiedział Przemysław Rzodkiewicz Główny Inspektor JHARS.

Celem porozumienia jest ustanowienie zasad współpracy, w tym zasad wymiany informacji, w ramach nadzoru sprawowanego przez PCA oraz nadzoru sprawowanego przez Głównego Inspektora JHARS nad upoważnionymi przez organ właściwy i akredytowanymi przez PCA jednostkami certyfikującymi, działającymi w zakresie rolnictwa ekologicznego i produkcji ekologicznej oraz produktów posiadających zarejestrowane nazwy jako chronione nazwy pochodzenia (ChNP), chronione oznaczenia geograficzne (ChOG) lub będących gwarantowanymi tradycyjnymi specjalnościami (GTS).

Porozumienie z dnia 18 kwietnia 2023 r. uwzględnia przede wszystkim zmiany przepisów prawa w sektorze jakości żywności i zastępuje dotychczasowe porozumienie w tym zakresie z dnia 27.11.2019 r.

oprac red. ppr.pl na podst. źródło: Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę