Poselski projekt ustawy o ochronie zwierząt - odrzucony w pierwszym czytaniu

16 stycznia 2019
Poselski projekt ustawy o ochronie zwierząt - odrzucony w pierwszym czytaniu

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, podpisany przez posłów PSL.

Przewodniczący komisji Jarosław Sachajko (Kukiz'15) przypomniał, że komisja zajmowała się już projektem we wrześniu 2018 r., jednak wówczas nie było opinii rządu do niego.

Jak poinformował wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, rząd negatywnie zaopiniował projekt ustawy posłów PSL. Za odrzucaniem projektu opowiedziały się także izby rolnicze. Zaś poseł Robert Telus (PiS) zauważył, że propozycje PSL zostały już zrealizowane w innych ustawach.

Na posiedzeniu nie było żadnego posła PSL.

Projekt PSL zakłada, że "minister właściwy do spraw rolnictwa, mając na uwadze zapobieganie zagrożeniu wystąpienia lub rozprzestrzenienia się choroby zakaźnej zwierząt, może określić, w drodze rozporządzenia, rodzaj środków (...) za realizację których posiadaczowi zwierząt przysługuje ze środków budżetu państwa zwrot faktycznie poniesionych kosztów.” Chodzi o zwrot poniesionych kosztów na realizację zadań dotyczących bioasekuracji w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

Do środy 15 lipca, rolnicy, którzy z powodu ubiegłorocznej suszy lub powodzi pon...

14 lipca br. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz GPW Ventures podpisały list...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę