Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Posiedzenie ad hoc Copa-Cogeca „Wspólna Polityka Rolna”

2 marca 2017
Posiedzenie ad hoc Copa-Cogeca „Wspólna Polityka Rolna”

W dniu 27 lutego 2017 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej ad hoc „WPR”. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych w posiedzeniu wzięli udział Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz i Pan Mirosław Drygas. Spotkanie ekspertów było poświęcone konsultacjom społecznym Komisji Europejskiej pt. ”Unowocześnienie i uproszczenie wspólnej polityki rolnej (WPR)”.

Na początku posiedzenia Sekretariat przedstawił kwestionariusz uczestnikom w celu przygotowania wspólnej odpowiedzi Komitetów Copa-Cogeca.

Prezes Szmulewicz w swoich wypowiedziach podkreślał, że najważniejszym jest aby przedstawić w kwestionariuszu punkt widzenia rolnika a odpowiadając na ankietę wyrazić przede wszystkim potrzeby rolników i sektora rolnego. Z tego względu, zdaniem Prezesa Szmulewicza, które przedstawił podczas posiedzenia grupy roboczej, do najważniejszych wyzwań stojących przed rolnictwem i obszarami wiejskimi Unii Europejskiej zarówno teraz jak i w przyszłości należy zapewnienie rolnikom odpowiedniego poziomu życia.

Opinię tą podzielili eksperci z innych delegacji.

Podczas posiedzenia omówiono wszystkie punkty kwestionariusza Komisji Europejskiej. Eksperci wyrazili swoje obawy i przedstawili opinie co do poszczególnych proponowanych w ankiecie odpowiedzi sugerując te które najlepiej odzwierciedlają rzeczywistą sytuację oraz potrzeby sektora rolnego w krajach Unii Europejskiej w przyszłej perspektywie. 

krir.pl


POWIĄZANE

W związku z procedowanym Europejskim Zielonym Ładem, w ramach którego kraje czło...

Trwa nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 20...

Do 23 kwietnia br. zainteresowani rolnicy mogą zgłaszać swój udział w organizowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę