Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Posiedzenie ad hoc Copa-Cogeca „Wspólna Polityka Rolna”

2 marca 2017
Posiedzenie ad hoc Copa-Cogeca „Wspólna Polityka Rolna”

W dniu 27 lutego 2017 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej ad hoc „WPR”. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych w posiedzeniu wzięli udział Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz i Pan Mirosław Drygas. Spotkanie ekspertów było poświęcone konsultacjom społecznym Komisji Europejskiej pt. ”Unowocześnienie i uproszczenie wspólnej polityki rolnej (WPR)”.

Na początku posiedzenia Sekretariat przedstawił kwestionariusz uczestnikom w celu przygotowania wspólnej odpowiedzi Komitetów Copa-Cogeca.

Prezes Szmulewicz w swoich wypowiedziach podkreślał, że najważniejszym jest aby przedstawić w kwestionariuszu punkt widzenia rolnika a odpowiadając na ankietę wyrazić przede wszystkim potrzeby rolników i sektora rolnego. Z tego względu, zdaniem Prezesa Szmulewicza, które przedstawił podczas posiedzenia grupy roboczej, do najważniejszych wyzwań stojących przed rolnictwem i obszarami wiejskimi Unii Europejskiej zarówno teraz jak i w przyszłości należy zapewnienie rolnikom odpowiedniego poziomu życia.

Opinię tą podzielili eksperci z innych delegacji.

Podczas posiedzenia omówiono wszystkie punkty kwestionariusza Komisji Europejskiej. Eksperci wyrazili swoje obawy i przedstawili opinie co do poszczególnych proponowanych w ankiecie odpowiedzi sugerując te które najlepiej odzwierciedlają rzeczywistą sytuację oraz potrzeby sektora rolnego w krajach Unii Europejskiej w przyszłej perspektywie. 

krir.pl


POWIĄZANE

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turys...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz Bydgoski ...

Według długoterminowych prognoz Federacji Przemysłu stanu São Paulo, Brazylia ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę