aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń

31 maja 2016
Posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń
MRiRW

Pod przewodnictwem podsekretarz stanu Ewy Lech odbyło się dziś kolejne posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń.

Członkowie Grupy zapoznali się z aktualnymi informacjami dotyczącymi sytuacji epizootycznej w zakresie ASF w kraju i państwach ościennych.

Na uwagę zasługuje fakt, że w Polsce nie odnotowano żadnego przypadku wystąpienia choroby u świń w ciągu ostatnich 16 miesięcy. Nie wykryto też wirusa u ponad 400 padłych dzików na terenach poza strefą z ograniczeniami. Działania podejmowane przez służby weterynaryjne skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa.

25 maja br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie wprowadzenia „Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015−2018. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami rolnicy z terenów z ograniczeniami mają czas do 10 lipca br. aby złożyć deklaracje w sprawie dalszego utrzymywania trzody chlewnej w swoich gospodarstwach i spełnieniu wymogów bioasekuracji.

Ponadto omówione zostały wstępne propozycje zmian do ustawy o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, które ukierunkowane są na zwiększenie uprawnień Powiatowego Lekarza Weterynarii w zakresie zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt.

Kolejne posiedzenie Grupy Zadaniowej odbędzie się w połowie lipca.

MRiRW


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę