Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z bezpłatnych rozmów z psychoterapeutą

3 listopada 2020
Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z bezpłatnych rozmów z psychoterapeutą

Od 24 września działa bezpłatna infolinia wsparcia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. W każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444 dyżurują psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. Jak wyglądał pierwszy miesiąc jej funkcjonowania? Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się kobiety?

- Wiele kobiet, bez względu na wiek, dzwoni dlatego, że potrzebuje wysłuchania. Często nie mają do kogo się zwrócić ze swoją sytuacją, czują się osamotnione i pozostawione same ze swoimi problemami związanymi z finansami, opieką nad dziećmi czy zdrowiem. Pojawia się w nich uczucie niepokoju i bezradności. Klientki dzwonią też po to, żeby usłyszeć siebie, odnaleźć w sobie siłę, moc do podjęcia działań i szukania pomocy. To może okazać się przełomowe i skłonić je do dalszych działań i zmian, które wpłyną na lepsze samopoczucie – mówi Agnieszka Górecka, psychoterapeutka dyżurująca na „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet”.

Eksperci dyżurujący na infolinii zwracają również uwagę na dodatkowy czynnik wpływający na labilność emocjonalną, jakim jest przeciążenie i stres związane z pandemią COVID-19. Kobiety, które dzwonią są zestresowane, wiele rzeczy związanych z pandemią wywołuje u nich strach, a izolacja potęguje odczucia związane z sytuacjami,  w których tkwią od lat.

Porady telefoniczne to forma rozmowy zapewniająca anonimowość i dająca poczucie intymności rozmówcy, są również doskonałym rozwiązaniem w czasach, kiedy powinniśmy zminimalizować ryzyko bezpośrednich kontaktów ze względu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zachęcamy do kontaktu z ekspertami „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet” w każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę