Adama_poleposition_15.03_30.04

Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z bezpłatnych rozmów z psychoterapeutą

3 listopada 2020
Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z bezpłatnych rozmów z psychoterapeutą

Od 24 września działa bezpłatna infolinia wsparcia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. W każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444 dyżurują psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. Jak wyglądał pierwszy miesiąc jej funkcjonowania? Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się kobiety?

- Wiele kobiet, bez względu na wiek, dzwoni dlatego, że potrzebuje wysłuchania. Często nie mają do kogo się zwrócić ze swoją sytuacją, czują się osamotnione i pozostawione same ze swoimi problemami związanymi z finansami, opieką nad dziećmi czy zdrowiem. Pojawia się w nich uczucie niepokoju i bezradności. Klientki dzwonią też po to, żeby usłyszeć siebie, odnaleźć w sobie siłę, moc do podjęcia działań i szukania pomocy. To może okazać się przełomowe i skłonić je do dalszych działań i zmian, które wpłyną na lepsze samopoczucie – mówi Agnieszka Górecka, psychoterapeutka dyżurująca na „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet”.

Eksperci dyżurujący na infolinii zwracają również uwagę na dodatkowy czynnik wpływający na labilność emocjonalną, jakim jest przeciążenie i stres związane z pandemią COVID-19. Kobiety, które dzwonią są zestresowane, wiele rzeczy związanych z pandemią wywołuje u nich strach, a izolacja potęguje odczucia związane z sytuacjami,  w których tkwią od lat.

Porady telefoniczne to forma rozmowy zapewniająca anonimowość i dająca poczucie intymności rozmówcy, są również doskonałym rozwiązaniem w czasach, kiedy powinniśmy zminimalizować ryzyko bezpośrednich kontaktów ze względu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zachęcamy do kontaktu z ekspertami „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet” w każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

– Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami r...

Zakład Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego prze...

W dniu 19 kwietnia 2021 r. Ambasada RP w Pekinie poinformowała o zakończeniu z d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę