Potwierdzanie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej przez izby rolnicze

22 października 2019
Potwierdzanie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej przez izby rolnicze

17 października 2019 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek przyjęty podczas I Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji w dniu 27 września 2019 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego w sprawie zmiany przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego w ten sposób, aby wykazanie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej na nabywanej nieruchomości potwierdzała rolnikom wojewódzka izba rolnicza.

Potwierdzanie przez wojewódzkie izby rolnicze rękojmi należytego prowadzenia działalności rolniczej, lub osobie fizycznej zamierzającej utworzyć gospodarstwo rodzinne, która daje rękojmię należytego prowadzenia działalności rolniczej, zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych było rozwiązaniem słusznym. To właśnie izby rolnicze, a w zasadzie jej delegaci w terenie, mają najlepszą wiedzę na temat osób prowadzących działalność w okolicy.

Zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych decyzje, które były wydawane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa co do nabycia nieruchomości rolnej na podstawie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej potwierdzonej przez wojewódzką izbę rolniczą są słuszne i powinno się zmienić w tym kierunku ustawę.

 

krir.pl


POWIĄZANE

Jak wylicza w swoich estymacjach organizacja zrzeszająca rolników, AHDB, 9 200 r...

Jak pisze Ben Myers w theadvocate.com w ubiegłym tygodniu wielu pracowników zakł...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku ze wznowieniem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę