aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Powsińskie Dożynki 2023

28 sierpnia 2023

Sezon dożynkowy w pełni. Oprócz tych wielkich, centralnych, wojewódzkich, hucznych dożynek, prawie w każdej gminie organizowane jest święto plonów, które jednocześnie jest podziękowaniem rolnikom za ich ciężką pracę i trud którego owocem jest tradycyjny polski chleb. Amy jako Pierwszy Portal Rolny, www.ppr.pl tym razem wybraliśmy się do niewielnkiej Pararfii w Powsinie. 

Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszało na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2023.
Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+, w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.

Niezmienną ideą tego projektu jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich. Zobaczyliśmy m.in. występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne oraz animacje, a na koniec – o godz. 19.00 – odbyła się „potańcówka na dechach”. 

fot. ppr.pl


POWIĄZANE

Wczoraj o godzinie 9.00 odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Rol...

Ukrińskie media rozpisują się o wywiadzie, jakiego udzieliła Monika Piątkowska, ...

W epoce cyfrowej, gdzie przechowywanie danych w chmurze staje się coraz bardziej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę