Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Poznaj jagodę kamczacką na jej plantacjach

8 czerwca 2020
Poznaj jagodę kamczacką na jej plantacjach

To jest czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej! 27 plantacji w całej Polsce zaprasza by poznać i posmakować jej owoców. Zawsze w terminie jaki wyznacza wegetacja. Pierwsze plantacje otworzą swoje podwoje już 13-14 czerwca, a kolejne tydzień później 20-21. Każdorazowo w weekend, sobota i niedziela, w godzinach 10:00-17:00. Zapewniamy możliwość wejścia i zobaczenia jak wygląda plantacja, kupienia owoców i/lub przetworów oraz zebrania owoców samemu.

polska_kamczacka.jpg

Zapraszamy by odpocząć i spróbować czegoś nowego 

Weekend to unikalna oferta degustacji i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dla rodziców to możliwość pokazania dzieciom jak uprawiane są te superowoce i jacy ciekawi ludzie się tym zajmują. Dla chętnych to możliwość spróbowania jak to jest zbierać owoce. Tej ciekawej i dobrze płatnej pracy będzie w całej Polsce, przez najbliższy kwartał, bardzo dużo. Zapraszamy na plantacje w całej Polsce!
 
- "Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej" to inicjatywa promująca mało jeszcze znany, lecz nietuzinkowy owoc. Właściwości zdrowotne jagody kamczackiej to jej niepodważalny atut. Dla mnie zadziwiające są również możliwości jakie daje w kuchni: zaczynając od dżemów i nalewek, kończąc na nieograniczonych wręcz możliwościach zastosowania w deserach. Polecam szczególnie sernik przełożony konfiturą z jagody - rekomenduje Jan Krzywda, jeden z współtwórców zaproszenia, Gospodarstwo rolne Mieczysław Krzywda, Michałów Drugi, gmina Opatówek, Wielkopolska. 

Zapraszamy miłośników ciekawych smaków i zmęczonych pracą i nauką w domu. Szczególnie serdecznie rodziców poszukujących zdrowych produktów i pomysłów na to jak mogą one zafunkcjonować w codziennej diecie. To co produkujemy dla wielu może stać się symbolem zdrowego stylu życia.
 
Zaprasza: Lubelskie (9 plantacji), Łódzkie (3), Małopolska (2), Mazowieckie (4), Podlaskie i Warmia (3), Pomorskie (1), Świętokrzyskie (3), Wielkopolskie (2). W sumie 26 polskich plantacji jagody kamczackiej. 

Mapa Czerwca na plantacjach jagody kamczackiej

Na mapie poniżej, w porządku alfabetycznym: Białopole, Chrzanowo, Dąbrowa Białostocka, Dąbrowica, Dębowo, Izabelmont, Katarzynów, Kicin, Koło, Krasnopol, Lublin, Michałów Drugi, Modliborzyce, Mokra Prawa, Muniakowice, Nowa Wieś, Opole Lubelskie, Palczew, Piłatka, Podlesie, Przegaliny Duże, Romanówka, Sobki, Sosnowica, Szarek, Szewna i Zaścianki.

Plantacje oznaczone okręgiem, np. Koło czy Nowa Wieś, zapraszają 13-14/06.
Pełne kółka oznaczają zaproszenie, np. Chrzanowo, na weekend 20-21/06.
mapa-jagoda-kamczacka_mapa_terminy2 5.06.2020.jpg
Wspólna promocja w mediach
Jest już wspólne wydarzenie na Facebooku "Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej". Przed nami promocja w mediach lokalnych. 
 
Prosimy o kontakt, chętnie wyślemy informacje na temat zaproszenia, w tym mapki oraz materiały na temat walorów jagody.
 
Oto indywidualne mapy przygotowywane dla kolejnych plantacji.
Przy każdej z nich znajdą się szczegóły przygotowanej oferty: informacje o zbiorze, o dostępności przetworów, adres, ew. wskazówki dotyczące dojazdu czy parkowania. Plantatorzy przygotowują je indywidualnie. Będziemy je prezentowali sukcesywnie od 8/06.

Zapraszamy smakoszy i zawodowców 
Naszą ofertę kierujemy do smakoszy, kucharzy, dietetyków, lekarzy, restauratorów i przetwórców. Wszystkich, którzy nie znają smaku jagody kamczackiej lub już słyszeli, że ma nuty smakowe wszystkich owoców jagodowych. Warto zobaczyć i spróbować. 
Do zobaczenia na plantacji!
Szewna k. Ostrowca Świętokrzyskiego

Plantatorzy przygotowali ciekawą formę edukacji

W czerwcu plantatorzy kamczackiej zaprezentują swoje plantacje, walory owocu i przetworów. W trakcie zbiorów będą mieli  do dyspozycji wszystkie social media kampanii Czas na polskie superowoce! Każdego dnia inna osoba otrzyma przywilej reprezentowania całej kamczackiej społeczności. Nazwaliśmy to #HaskapChallenge.  
 
Zadeklarowane tematy edukacji: jak wygląda sezon, atrakcyjność smakowa, odmiany, zakupy - na co zwrócić uwagę kupując owoce? Idea mrożenia, dostępne przez cały rok przetwory. Historia ostatnich 20 lat, odpowiedź na pytanie skąd kamczacka jagoda w Polsce, jak to się stało, że polscy plantatorzy - pionierzy nadali kierunek uprawie towarowej w Europie i może nawet na świecie. Będą dietetycy, kucharze, lodziarze, a nawet Koło Gospodyń Wiejskich. Poznamy jagodę chyba z każdej możliwej strony.
Oto kalendarz promocji jagody kamczackiej. Kamczatkę zaprezentują:
 • 10/06 plantacja „Zdrowe Jagody- Piotr Poseł, Nowa Wieś k. Skały. Dlaczego dorośli i dzieci lubią owoce jagody kamczackiej?
 • 11/06 Plantin, Tadeusz Kusibab - od kultur in-vitro do owocu!
 • 12/06 Gospodarstwo Ogrodnicze Krupińscy - „Kamczatka - smaczna i zdrowawarsztaty kulinarne z dziećmi w Leśniczówka Paryż - Gospodarstwo Ogrodnicze Krupińscy, Krupińscy.com
 • 13-14/06 Weekend na plantacjach jagody kamczackiej
 • 15/06 jagodę pokaże Manufaktura Jagodowa - Gospodarstwo Jacek i Marzena Grabowscy we współpracy z Kołem Gospodyń
 • 16/06 Jagodowe pole - Ewelina i Marek Pielaszkiewicz
 • 17/06 Bluehaskap, Anna Litwin – zobaczymy film o możliwościach przetworzenia jagody, zobaczymy różne przetwory.
 • 18/06 Mariusz Pelc - jeden dzień z życia ekologicznej plantacji jagody kamczackiej
 • 19/06 Jagodowe Marzenie Gospodarstwo Rolne Małgorzata Siłakowska - jagoda kamczacka w codziennej diecie i w przepisach kulinarnych
 • 20-21/06 Weekend na plantacjach jagody kamczackiej
 • 20/06 Nutracevit - dlaczego produkty z jagody kamczackiej zdobywają świat
 • 21/06 Michał Lewandowski, plantacja jagody kamczackiej, Opole Lubelskie - pyszne i zdrowe lody we współpracy z lodziarnią.
Zapraszamy plantatorów. Szczegóły tej akcji na stronie Haskap Challenge.

CZAS NA POLSKIE SUPEROWOCE Jagoda kamczacka (2).jpg

Sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce!”.

Patronat honorowy: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw


POWIĄZANE

Gotuję, nie marnuję - Auchan Retail Polska zostało partnerem Śniadania zero wast...

Strategicznym celem rozwoju brazylijskich przedsiębiorstw drobiarskich jest prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę