aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pozytywny sygnał Rady w sprawie pakietu uproszczeń. Parlament Europejski musi pójść w jego ślady

27 marca 2024
Pozytywny sygnał Rady w sprawie pakietu uproszczeń. Parlament Europejski musi pójść w jego ślady

Podczas dzisiejszego porannego spotkania przedstawiciele państw członkowskich w Specjalnym Komitecie ds. Rolnictwa (SCA) przekazali pozytywny sygnał, zatwierdzając środki upraszczające zaproponowane przez Komisję Europejską. Copa i Cogeca ponownie wyrażają swoje poparcie dla pakietu uproszczeń i z zadowoleniem przyjmują to posunięcie Komisji Europejskiej, które świadczy o zrozumieniu trudności, jakie napotykają w terenie.

Copa i Cogeca uważają, że zmiany te zapewnią rolnikom większą elastyczność we wdrażaniu przejścia na bardziej zrównoważone rolnictwo w sposób uwzględniający warunki glebowe, klimatyczne i lokalne oraz specyfikę całej UE. Przede wszystkim oczekujemy, że te działania upraszczające ułatwią wprowadzanie zmian w Narodowych Planach Strategicznych Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) i znacznie przyspieszą proces ich zatwierdzania.

Środki te nie zmieniają głównych celów WPR, ale zapewniają rolnikom niezbędną elastyczność, aby mogli dostosować swoje praktyki i reagować w zrównoważony sposób na coraz większą presję wynikającą z częstszych zjawisk klimatycznych, niestabilności geopolitycznej i niepewności na rynku .

Środki należy stosować z mocą wsteczną od stycznia 2024 r. i muszą zapewniać rolnikom bardzo potrzebną przewidywalność i stabilność do 2027 r.

Wzywamy obecnie Parlament Europejski do szybkiego zaangażowania się w te wnioski i przekazania do końca kwietnia pozytywnych informacji zwrotnych, aby rolnicy mogli je wdrożyć w terenie.
***
O Copa i Cogeca - to zjednoczony głos rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Razem zapewniamy, że rolnictwo UE będzie zrównoważone, innowacyjne i konkurencyjne, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe 500 milionom ludzi w całej Europie. >>> Więcej informacji na www.copa-cogeca.eu

oprac,e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę