GUS_230920_750x100_stat

Pracownik fermy trzody chlewnej z zarzutem zabicia świń

30 kwietnia 2018
Pracownik fermy trzody chlewnej z zarzutem zabicia świń

Pracownik fermy trzody chlewnej pod Barwicami usłyszał zarzut uśmiercenia świń ze szczególnym okrucieństwem. Widać to na filmie, który ma szczecinecka prokuratura.

"Zarzut zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem usłyszał dziś pracownik hodowli. Zarzut został przedstawiony jednej osobie, ale okoliczności wskazują, że na tej jednej osobie możemy nie poprzestać. Trwa drobiazgowe zbieranie materiału dowodowego" – poinformował w środę PAP prokurator rejonowy w Szczecinku Janusz Bugaj.

Za pozbawienie życia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Szczecinku wszczęła postępowanie po tym, jak uzyskała kluczowy dowód w sprawie. Jest nim filmik, który został nagrany w chlewni pod Barwicami (Zachodniopomorskie) podczas zabijania świń – tych, które podobno z różnych względów nie mogły trafić do rzeźni. Na filmie wyraźnie widać, jak podkreślił prokurator, „bestialskie traktowanie tych zwierząt”. Świnie zabijane są młotkiem budowlanym. Film ukazuje śmierć kilkunastu zwierząt.

Jak poinformował PAP prokurator Bugaj, ze wstępnych ustaleń wynika, że proceder mógł trwać od stycznia. Pomóc w ustaleniu tej sprawy ma zabezpieczana dokumentacja prowadzonej pod Barwicami chlewni. Przesłuchiwany był już m.in. prezes firmy. Wciąż trwają czynności śledcze. Sprawa jest rozwojowa.(PAP)

autor: Inga Domurat


POWIĄZANE

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...

Już jutro, 13 października 2020 roku, wszystkie zjednoczone organizacje i związk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę