biogaz_09_2025

Prawie wszystkie plaże w Trójmieście zamknięte z powodu sinic

26 lipca 2018
Prawie wszystkie plaże w Trójmieście zamknięte z powodu sinic

Wszystkie kąpieliska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z wyjątkiem plaży Gdańsk-Świbno, są zamknięte z powodu zakwitu sinic - podała w środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Na półwyspie Helskim jedyna plaża nieczynna z powodu sinic znajduje się w Juracie. Nad otwartym morzem nie należy się kąpać w Karwieńskich Błotach, Karwi, Ostrowie oraz Jastrzębiej Górze.

Nad Zatoką Gdańską, oprócz plaży w Świbnie, kąpiel dozwolona jest w Mikoszewie, Jantarze i Stegnie oraz dalej na wschód w Krynicy Morskiej. Na północ od Gdyni można bezpiecznie kąpać się m.in. w Mechelinkach, Rewie i Pucku.

WSSE przypomina, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypek na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego w tym m.in. biegunka, wymioty i bóle brzucha.

 

Robert Pietrzak (PAP)


POWIĄZANE

Coraz większą popularność zyskują nowoczesne produkty na bazie naturalnych skład...

Sens dokonującej się na naszych oczach rewolucji internetowej da się lepiej zroz...

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych wyraża pełne poparcie dla stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę