informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Problemy z definicją jaj ekologicznych w USA

18 stycznia 2018
Problemy z definicją jaj ekologicznych w USA

Największa sieć supermarketów w Stanach Zjednoczonych, Walmart, została pozwana przez jednego ze swoich klientów, który kupował w sieci jaja określone jako pochodzące od kur mających dostęp do wolnego wybiegu.

Tymczasem zdaniem skarżącego ptaki miały dostęp jedynie do pomieszczeń modułowej, zadaszonej struktury, która przepuszczała powietrze z zewnątrz, a nie do wolnego wybiegu.

W przypadku przegranej Walmart może być także zaskarżony przez innych klientów, co będzie skutkowało ewentualną wypłatą odszkodowań.

Problemem sprzedawców jaj w Stanach Zjednoczonych jest to, że w tym kraju nie ma tak precyzyjnych definicji prawnych dotyczących wymagań chowu kur w poszczególnych systemach utrzymania jak w Unii Europejskiej. W efekcie wielu producentów wykorzystując luki prawne stosuje różne „sztuczki” pozwalające sprzedawać jaja z wyższą marżą.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zarząd KRIR zwrócił się do Dyrektora Generalnego KOWR z prośbą o wyjaśnienie dot...

W tym roku rolnicy po raz drugi w historii obowiązującego w Polsce systemu dopła...

Podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach wspólne s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę