aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Program redukcji emisji metanu dla producentów wołowiny

20 lipca 2023
Program redukcji emisji metanu dla producentów wołowiny

Firma Cargill i partnerzy ogłaszają pierwszą zatwierdzoną przez Złoty Standard metodologię redukcji emisji metanu dla producentów wołowiny. Przełomowa metodologia pomoże producentom wołowiny lepiej zrozumieć wpływ dodatków paszowych, umożliwiając projektom mierzenie i ilościowe określanie redukcji emisji metanu.

MINNEAPOLIS (19 lipca 2023 r.) — Producenci wołowiny przecierają szlaki ku przyszłości zrównoważonego rolnictwa i mają zdolność ograniczania emisji metanu w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Aby docenić te wysiłki i umożliwić ilościowe określenie wartości redukcji, firma Cargill nawiązała współpracę z TREES Consulting w celu opracowania zatwierdzonej przez Złoty Standard metodologii wołowiny, która oferuje światowemu przemysłowi wołowemu ramy do pomiaru redukcji emisji metanu za pomocą dodatków paszowych, które zostały włączone do diety bydła mięsnego , takich jak SilvAir™*. Proces certyfikacji Gold Standard umożliwia ilościowe określanie, zarządzanie i maksymalizowanie wpływu inicjatyw na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju, zarządzanie nimi i maksymalizowanie ich wpływu na bezpieczeństwo klimatyczne, a także wymaga weryfikowalnego wpływu na realizację trzech lub więcej Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Nowa metodologia wołowiny określa zestaw parametrów, które producenci wołowiny mogą przyjąć w celu ilościowego określenia redukcji emisji metanu, gazu cieplarnianego (GHG), który pochodzi z fermentacji jelitowej (procesu trawienia) u bydła poprzez odbijanie się (odbijanie), a także z obornika obsługiwanie.

Nowa metodologia jest teraz dostępna dla producentów wołowiny na całym świecie w celu ilościowego określania, audytowania i weryfikacji redukcji metanu, umożliwiając im zarejestrowanie projektu łagodzenia emisji gazów cieplarnianych w celu uzyskania certyfikacji Gold Standard. Zweryfikowane redukcje emisji (VER) Gold Standard mogą być przedmiotem obrotu na rynkach uprawnień do emisji dwutlenku węgla, umożliwiając nabywcom kredytów bezpośrednie wspieranie projektów. Wysiłki te można również docenić w korporacyjnych łańcuchach wartości, w których producenci wołowiny i firmy spożywcze odpowiadają za redukcję emisji gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw, co przyczynia się do ich celów w Zakresie 3.
Jako lider w dziedzinie hodowli zwierząt i łańcucha dostaw wołowiny firma Cargill ma idealną pozycję do wspierania swojej sieci producentów wołowiny zasobami i innowacjami, których będą potrzebować, aby sprostać wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem. W ramach programu Reach4Reduction firma Cargill stosuje holistyczne podejście do redukcji metanu, odkrywając potencjał zarządzania paszami i żywienia, aby osiągnąć więcej mniejszymi kosztami, pomagając zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe przy jednoczesnej ochronie planety. Chociaż emisje metanu z fermentacji jelitowej bydła są zjawiskiem normalnym, firma Cargill dostrzega możliwość zmniejszenia intensywności metanu poprzez swoją globalną działalność w zakresie żywienia zwierząt.
Firma Cargill pracuje nad przyspieszeniem postępów, wspierając producentów w zarządzaniu produktywnością w gospodarstwach w celu poprawy współczynnika konwersji paszy, optymalizacji zdrowia i żywienia zwierząt oraz wprowadzania innowacji w zakresie nowych dodatków i rozwiązań, które bezpośrednio zmniejszają emisje metanu i azotu. Dla producentów wołowiny, którzy stosują te technologie, nowa metodologia „Redukcja emisji metanu z fermentacji jelitowej u bydła mięsnego poprzez stosowanie dodatków paszowych” umożliwi im dokładne ilościowe określenie redukcji emisji metanu i może zapewnić im możliwość waloryzacji ich wysiłków.
„Wiemy, że branża poszukuje dokładniejszych narzędzi do pomiaru redukcji metanu” — powiedziała Joanne Sharpe, globalny lider ds. zrównoważonego rozwoju przeżuwaczy w firmie Cargill. „Gdy producenci przyglądają się swoim aktualnym poziomom wydajności produkcji i dążą do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, jesteśmy zobowiązani do znalezienia sposobów, aby ich wysiłki zostały docenione i nagrodzone. W ramach naszych priorytetów w zakresie redukcji metanu ta metodologia jest kluczowym krokiem w kierunku otwarcia nowych możliwości redukcji emisji gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw wołowiny”.
„Zmiana praktyk rolniczych może pomóc w ograniczeniu emisji metanu, a ta nowa metodologia zapewnia producentom wołowiny sposób na wiarygodne zmierzenie wpływu tych zmian”. powiedziała Margaret Kim, dyrektor generalny Gold Standard. „Wsparcie firmy Cargill pomaga utorować branży hodowli zwierząt drogę do redukcji emisji metanu i uzupełnia inne wysiłki Gold Standard mające na celu zmniejszenie wpływu rolnictwa na naszą planetę — takie jak nasza niedawno opublikowana metodologia, która zmniejsza emisję metanu przy produkcji ryżu”.
W praktyce projekty wykorzystujące nową metodologię najpierw ustalają poziom bazowy dla emisji podczas „zwykłych działań” przez co najmniej trzy kolejne lata. Bydło otrzymujące suplementy paszowe musi być wyraźnie identyfikowane i śledzone w trakcie trwania projektu. Okres kredytowania projektu ustalono na pięć lat i można go przedłużyć o kolejne pięć lat, z wyłączeniem lat bazowych.
„Byliśmy podekscytowani współpracą przy opracowywaniu metodologii, która zapewni przemysłowi wołowemu ważne ramy dla postępów w redukcji metanu” – powiedział Martin Gehrig, TREES Consulting.

Więcej informacji na temat nowo zatwierdzonej metodologii i programu sustaina firmy Cargill i jej inicjatyw, zobacz i odwiedź witrynę Feeding Intelligence firmy Cargill.

*SilvAir™ nie jest dostępny na wszystkich rynkach.

***

o Cargill

160 000 pracowników firmy Cargill w 70 krajach pracuje niestrudzenie, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest wyżywienie świata w bezpieczny, odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Każdego dnia łączymy rolników z rynkami, klientów ze składnikami, a ludzi i zwierzęta z żywnością, której potrzebują, aby się rozwijać. Łączymy 158 lat doświadczenia z nowymi technologiami i wiedzą, aby służyć jako zaufany partner dla klientów z branży spożywczej, rolnej, finansowej i przemysłowej w ponad 125 krajach. Ramię w ramię budujemy silniejszą, zrównoważoną przyszłość rolnictwa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę Cargill.com i nasze Centrum informacyjne.

o Gold Standard

Gold Standard (www.goldstandard.org, @goldstandard) został ustanowiony w 2003 roku przez WWF i inne międzynarodowe organizacje pozarządowe jako standard najlepszych praktyk, aby pomóc światu #GrowToZero. Wszystkie projekty i programy z certyfikatem Gold Standard przyspieszają postęp w kierunku osiągnięcia zerowej wartości netto ambicji porozumienia klimatycznego z Paryża, jednocześnie katalizując wpływ na szersze cele zrównoważonego rozwoju. Jego standard, Złoty Standard dla Globalnych Celów, pozwala inicjatywom klimatycznym i rozwojowym na kwantyfikację, certyfikację i maksymalizację ich wpływu na bezpieczeństwo klimatyczne i zrównoważony rozwój. Certyfikacja zgodności z normą daje pewność, że wyniki te są mierzone i weryfikowane, umożliwiając wiarygodne raportowanie wpływu. Zgodny z Kodeksem ISEAL i wspierany przez szeroką sieć wspierających organizacje pozarządowe, Gold Standard realizuje ponad 1900 projektów w ponad 90 krajach, tworząc miliardy dolarów wspólnej wartości z działań na rzecz klimatu i rozwoju na całym świecie.


O TREES

Firma TREES została założona w 2009 r., aby wprowadzać innowacje w zrównoważonych praktykach rolniczych i leśnych w celu zwalczania zmian klimatycznych i wzmacniania odporności. Obecnie TREES obejmuje wszystkie działania związane z rozwiązaniami opartymi na przyrodzie na rynkach gazów cieplarnianych, w tym lasy, rolnictwo i niebieski węgiel. Prace projektu TREES obejmują kompleksowe, zrównoważone rozwiązania w zakresie zmiany użytkowania gruntów, obejmujące strategie redukcji i zrównoważonego rozwoju gazów cieplarnianych, programy kredytów węglowych, w tym rozwój metodologii rozliczania gazów cieplarnianych, działania w ramach zakresu 3 łańcucha wartości, a także rozliczanie wpływu SDG.


oprac. e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę