Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Propozycja dla firm zainteresowanych handlem ze Wschodem

21 maja 2020
Propozycja dla firm zainteresowanych handlem ze Wschodem

Informujemy, że zwróciła się do naszej Izby firma z Białorusi, która jest zainteresowana współpracą z polskim producentem pomidorów. Firma posiada  duże doświadczenie w handlu owocami i warzywami na terenie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (Białoruś, Rosja, Kazachstan, Armenia, Kirgistan, Serbia), w tym w szczególności na terenie Białorusi i Rosji.

 

Jej celem jest znalezienie polskiego partnera, z którym mogłaby wybudować w Białorusi (Obwód Grodno lub Brześć ) szklarnię i przechowalnię, która byłaby  podstawą eksportu pomidorów do Rosji. Do tej pory firma handluje m. in. pomidorami na terenie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej ale znane problemy, związane z sankcjami i blokadą importu powodują, iż dostawa dobrego jakościowo towaru z Polski jest ograniczona i obarczona ryzykiem.

 

Istota proponowanego biznesu, to utworzenie znaczącego, komercyjnego przedsiębiorstwa, które wyprodukuje pomidor polski w Białorusi i zajmie wolną część rynku białoruskiego oraz wyeksportuje towar na  Wschód.

 

Partner dysponuje własnymi środkami inwestycyjnymi, dostępny jest Kredyt Dla Importera Polskiego BGK, nie oczekuje jakiegoś znaczącego zaangażowania kapitałowego. Potrzebuje polskiej technologii produkcji pomidorów pod osłonami, polskiego materiału  sadzonkowego oraz systematycznego szkolenia kolejnych grup  pracowniczych wg technologii partnera polskiego. Wszystkie kwestie są otwarte, do negocjacji i ustaleń. 

 

Nasza Izba udzieli maksymalnego wsparcia w każdej ważnej dziedzinie i na każdym etapie budowania i realizacji projektu biznesowego, w tym w szczególności w zakresie aranżacji finansowania projektu inwestycyjnego, procesu wizowego i dopuszczenia do rynku

 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu: info@pbihp.pl oraz tel.: +48 721 216 126.


Kazimierz Zdunowski – Prezes IzbyPBIHP


POWIĄZANE

Krajowa Rada Drobiarstwa Izba Gospodarcza  stanowisko zespołu d/s drobiarstwa w ...

„Piątka dla zwierząt” to ustawa likwidująca bardzo ważną dziedzinę eksportu, gos...

– Bez eksportu nie ma polskiego rolnictwa. Nie ma alternatywnych rynków. To jest...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę