EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Prośba o pomoc

10 stycznia 2023
Prośba o pomoc

Jedna z naszych czytelniczek, zwrócila się do nas o pomoc w sprawie swojego brata Jarosława Gadomskiego z Grabowa gm. Przasnysz w gospodarstwie którego wybuchł pożar i spłonął największy budynek w gospodarstwie o powierzchni 252m2.

W trakcie gaszenia ognia i ratowania dobytku poważnemu poparzeniu uległ tata (lat 76) oraz brat (lat 51) naszej czytelniczki. Poniżej prezentujemy pełną treść korespondencji licząc na ludzi dobrej woli, którzy pomogą tej rolniczej rodzinie w wyzdrowieniu i powrocie normalnego funkcjonowania.

"Dzień dobry
W dniu 15.12.2022 r. w gospodarstwie mojego brata Jarosława Gadomskiego z Grabowa gm. Przasnysz wybuchł pożar.

https://www.gov.pl/web/kppsp-przasnysz/pozar-budynku-gospodarczego-w-miejscowosci-grabowo

Spłonął największy budynek w gospodarstwie o powierzchni 252m2 w którym znajdowały się garaże, warsztat z wyposażeniem (elektronarzędzia, wciągarki, narzędzia ręczne, części zapasowe i wiele wiele innych, skład paszy w tym pomieszczenie ze śrutownikiem i mieszalnikiem, skład opału oraz pomieszczenie magazynowe gdzie pod dachem zabezpieczone na zimę stały m.in. maszyny i urządzenia w tym kosiarka, krajzega, tokarka do drewna oraz wiele niezbędnych „przydasi” w gospodarstwie.

Poważnemu uszkodzeniu, które wykluczyło budynek z produkcji rolnej uległ również budynek obory.

Próbując gasić dorobek życia jak również ratując zwierzęta z budynku obory poważnemu poparzeniu uległ mój tata (lat 76) oraz brat (lat 51). Tata wymagał hospitalizacji i niezbędna będzie rehabilitacja, aby dłonie mogły powrócić do dawnej sprawności.

Wstępnie straty zostały oszacowane na 150 tyś złotych, dziś wiemy, że jest to znacznie więcej. Budynki były oczywiście ubezpieczone, ale suma ubezpieczenia w dobie szalejących cen nie pokryje nawet w połowie kosztów odbudowy, o zakupie utraconego mienia w środku nawet nie wspomnę.

Pod koniec roku utworzyłam zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl https://zrzutka.pl/9kvhjs na odbudowę gospodarstwa bo wiem, że mimo najszczerszych chęci aby gospodarstwo prowadzone od pokoleń przetrwało, nie uda nam się własnym sumptem uzbierać sumy potrzebnej do odbudowy.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozpropagowaniu zbiórki, bo wierzę ,że mimo ciężkich czasów brać rolnicza pomoże.

Kilka linków z lokalnego portalu

https://www.infoprzasnysz.com/powazny-pozar-w-grabowie-z-ogniem-walczy-10-zastepow-strazy/

https://www.infoprzasnysz.com/pozar-w-grabowie-dwie-osoby-poszkodowane-wlasciciel-gospodarstwa-trafil-z-poparzeniami-do-szpitala/

https://www.infoprzasnysz.com/pozar-w-grabowie-pogorzelcy-pilnie-potrzebuja-paszy-dla-zwierzat/

https://www.infoprzasnysz.com/ruszyla-zbiorka-na-pomoc-pogorzelcom-z-grabowa/

Z poważaniem
Magdalena Gadomska
tel. 516843202

Zdjęcia: KP PSP Przasnysz, OSP Bogate, OSP Mchowo


POWIĄZANE

Unia Europejska przez kilka tygodni nie były publikowane dane dotyczące importu ...

W drugim kwartale 2023 roku 19% firm z branży IT mówi o konieczności zwolnień, a...

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącac...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę