Proste przyjemności po portugalsku. Poznaj Ponte Portugal!

3 grudnia 2021
Proste przyjemności po portugalsku. Poznaj Ponte Portugal!
Newseria Lifestyle

W Polsce stale przybywa zarówno miłośników, jak i świadomych konsumentów wina. Nie jest ono już tylko towarzyszem wystawnych kolacji, ale staje się również bohaterem spotkań z bliskimi czy niezapomnianych imprez i festiwali. Za co w gruncie rzeczy najbardziej cenimy ten szczególny trunek? Na to pytanie najlepszą odpowiedzią jest Ponte Portugal, pochodzące z jednego z najstarszych regionów w Portugalii, w którym smaku i filozofii zakochaliśmy się w ostatnich latach.

 

Urokliwe Tejo nie tylko na specjalne okazje

Choć wina od dawna towarzyszyły wielu spotkaniom w gronie bliskich, dziś ich spożycie nabiera zupełnie innego charakteru. Wraz z rosnącym zainteresowaniem winami, zwiększa się wiedza na temat ich pochodzenia czy wytwarzania. Chętnie kosztujemy nowych smaków i szukamy informacji o kraju produkcji czy szczepie, z którego pozyskiwane są owoce do danego wina. Nikogo nie dziwi już fakt, że uwielbiamy wina europejskie, a wśród nich nieoczywiste – portugalskie. 

 

Ponte Portugal pochodzi z Tejo – jednego z najstarszych regionów winiarskich w Portugalii z tradycją uprawy winorośli sięgającą XII wieku. Swoją nazwę Tejo zawdzięcza rzece, która przez wieki kształtowała krajobraz, klimat oraz ekonomię tego obszaru. Zamki Templariuszy, gaje oliwne i rozłożyste rodzinne winnice zdobią oba brzegi rzeki Tag (po portugalsku Tejo). Z tej części Portugalii pochodzi niemal połowa produkowanych na świecie korków. Tejo to enklawa doskonałych win, które powstają w oparciu o lokalne szczepy i wiedzę najlepszych enologów (www.WinazTejo.pl).

 

Słomkowa barwa czy granatowe refleksy?

Sześć różnych butelek, tyle samo szczepów i nieskończoność kompozycji smakowych – tak można w skrócie opisać produkty marki Ponte Portugal, które zadomowiły się na polskich stołach. Wśród nich znajdzie się zarówno coś dla osób lubiących intensywny posmak z wyraźnie wyczuwalnymi taninami, jak i słodki, lekki, pozwalający przenieść się myślami do gorących, letnich miesięcy.

 

Każde z win tworzy zupełnie inną, niepowtarzalną mieszankę smaków i aromatów, dzięki którym można poczuć się jak w odległych, urokliwych zakątkach Portugalii. Wytrawne czerwone Ponte Portugal zachwyca intensywną rubinową barwą, na podniebieniu jest bardzo gładkie, zaś na końcu pozostawia przyjemny, zrównoważony smak. Półwytrawne  zwykle serwowane z serami lub daniami przygotowanymi na bazie czerwonego mięsa sprawdzi się również jako aperitif. Półsłodkie z granatowymi refleksami olśniewa aromatem czerwonych owoców z nutą słodyczy, doskonale korespondując z ciastami i słodkimi przekąskami. 

 

Wśród białych win Ponte Portugal uwagę zwraca wytrawne, w którym wyraźnie dominuje kwiatowy aromat wzbogacony nutą owoców tropikalnych. Półsłodkie, znacznie lżejsze, cechuje przyjemny posmak słodyczy, który sprawdzi się przy słodkich przekąskach. Tym, co z pewnością podamy do makaronu, białego mięsa i ryb jest białe półwytrawne wino ze szczepów Fernão Pires i Arinto.

 

Nietuzinkowe smaki win Ponte Portugal pozwalają celebrować zupełnie proste przyjemności. Portugalski klimat zamknięty w każdej butelce to doskonałe dopełnienie swobodnej atmosfery, na którą warto sobie pozwolić.


 

Facebook: www.facebook.com/ponte.portugal

Instagram: https://www.instagram.com/ponte.portugal/

 

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Do 31 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje w...

31 maja 2022 r. mija podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności b...

Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę