a_bio_expo_Ptak

Przekąski dla niespodziewanych gości w karnawale

2 lutego 2023
Przekąski dla niespodziewanych gości w karnawale

Któż z nas nie odebrał kiedyś smsa od przyjaciół lub znajomych o treści: „Jesteśmy w pobliżu, możemy wpaść na moment?”. Niezapowiedziane wizyty są przyjemne, ale mogą stanowić dla gospodarzy powód do stresu związanego z chęcią należytego ugoszczenia przybywających z nagła gości. Przedstawiamy trzy przepisy na przekąski, które można przygotować szybko i niemalże od ręki. Z pewnością przydadzą się w okresie karnawału…

Dyskusje przy stole o wrażeniach z lektur czy filmów, wspomnienia, pogaduchy o życiu czy nocne rodaków rozmowy – wesołe biesiadowanie i konfrontowanie naszych myśli, poglą-dów i fascynacji z osobami, które lubimy, a dawno ich nie widzieliśmy to przyjemność sama w sobie. Takie nasiadówy udają się jeszcze lepiej, jeśli przygotujemy smaczne przekąski, któ-re umilą ekscytujący wieczór. Prezentujemy trzy propozycje z wędlinami, na stworzenie któ-rych będziemy potrzebować nie więcej niż 30 minut.
- Szynka czy kiełbasa to wędliny, które przeważnie każdy ma w domu – mówi Anna Burak
z firmy Dobrowolscy. – Dlatego wykorzystanie ich do zrobienia szybkich przekąsek nasuwa się do razu. Oczywiście na finalny smak duży wpływ ma jakość wędlin, dlatego warto decy-dować się na sprawdzone produkty, a z pewnością zostanie to przez naszych gości docenio-ne. Nawet w tych zaskakujących i nieco improwizowanych okolicznościach.

Czas przygotowania każdej przekąski to około 25-30 min.

1.
Kajzerki z kiełbasą i serem
- kajzerki
- Kiełbasa Krakowska Sucha z Wadowic Dobrowolscy
- ser żółty
- papryka słodka
- cebula czerwona
- sałata
- białko jaja
- masło
- czosnek
- sól

Kajzerkę czterokrotnie delikatnie nacinamy nożem wzdłuż naturalnych nacięć, rozchylamy górne krawędzie bułki wzdłuż wykonanych nacięć i wybieramy palcami trochę miąższu ze środka. Uzyskaną w ten sposób przestrzeń delikatnie ugniatamy wewnątrz robiąc miejsce. Wyciskamy na prasce czosnek i mieszamy z masłem dodając odrobinę soli (1/4 kostki masła i 2 ząbki czosnku). Tak wyrobione masło czosnkowe wkładamy do wnętrza bułki (około jednej płaskiej łyżeczki). Kroimy na plasterki/krążki kiełbasę, ser, cebulę i paprykę. Następnie w każde z nacięć w kajzerce wkładamy kiełbasę z serem oraz paprykę z cebulą na przemian. Kajzerkę smarujemy na wierzchu białkiem z jaja.

2.
Chrupiące paluszki z szynką
- Szynka bez dodatku konserwantów Dobrowolscy
- ser żółty
- sałata
- gałązki świeżego kopru
- białko jaja
- ciasto francuskie

Ciasto francuskie przygotowujemy do zwijania i kroimy na paski o szerokości plastra naszej szynki plus po 1 cm z prawej i lewej strony. Układamy na cieście plastry szynki oraz żółty ser
i zawijamy w rulon. Po zawinięciu odcinamy kolejne ruloniki i przez naciskanie zębami wi-delca sklejamy boki. Smarujemy białkiem z jaja, przyklejamy na wierzchu gałązki kopru i jeszcze raz smarujemy białkiem.


3.
Chrupiące krążki z marynowaną szynką
- Szynka Marynowana od Braci Dobrowolscy
- szczypiorek drobny
- białko jaja
- ciasto francuskie

Rozkładamy arkusz ciasta francuskiego, na całości układamy plastry szynki i zawijamy w ru-lon. Po zawinięciu odcinamy małe krążki i kładziemy na boku tak żeby z góry był widoczny środek. Smarujemy białkiem jaja i posypujemy na wierzchu drobno pociętym szczypiorkiem. Wkładamy wszystkie produkty do piekarnika (jeżeli się zmieszczą na raz) nagrzanego do 180°C i pieczemy około 10 min, po czym wyjmujemy tylko bułki i kolejne 7 minut pieczemy resztę. Potem wyciągamy i voila, gotowe.

***

Dobrowolscy to rodzinny zakład mięsny założony w 1990 roku przez Stanisława Dobrowolskiego i jego syna Adama, zlokali-zowany w Wadowicach Górnych. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości wędlin i dań gotowych zgodnie z mottem „Łączymy smakiem pokolenia”. Do produkcji wykorzystuje mięso pozyskiwane z tradycyjnego chowu. Od początku współ-pracuje z lokalnymi hodowcami, co łączy z dbałością o środowisko naturalne. Jest firmą ze 100% polskim kapitałem, która uzyskała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą i certyfikaty „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz „Solidna Firma”. www.dobrowolscy.pl


POWIĄZANE

31 marca br. podczas prestiżowego Poznań Motor Show odbędzie się finał XII Ogóln...

Kukurydza niezmiennie jest jednym z najbardziej popularnych gatunków uprawnych w...

W 2022 roku GK Gobarto wypracowała blisko 120 mln zł zysku EBITDA (zysk operacyj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę