aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przestój w ukraińskim eksporcie drobiu?

26 marca 2020
Przestój w ukraińskim eksporcie drobiu?

Przedstawiciele ukraińskiego rządu zdementowali plotki o wstrzymaniu eksportu najważniejszych artykułów spożywczych z Ukrainy. Niedawno takie sugestie padły ze strony prezydenta Ukrainy w związku z  koniecznością zapewnienia wystarczającej podaży żywności na rynku wewnętrznym  w warunkach epidemii koronawirusa.

Rządzący potwierdzają, że nie będzie zakazu eksportu zbóż, drobiu, oleju słonecznikowego i  pozostałych ważnych produktów. Aby uniknąć niedoborów żywności wprowadzone będą rozwiązania w drodze dialogu z producentami i detalistami.  Rząd nie zaproponował również ograniczania importu towarów.

Przypominamy, że po chwilowym zablokowaniu przez UE importu drobiu z Ukrainy w związku z wystąpieniem w styczniu 2020 roku grypy ptaków na Ukrainie, wysyłki ukraińskieskiego drobiu zostały ponownie dopuszczone do Wspólnoty. UE  uznała bowiem regionalizację  w imporcie drobiu z Ukrainy w sytuacji HPAI.  

Z  początkiem marca weszły w życie  pozytywne dla Ukrainy unijne regulacje. O planach wznowienia eksportu  mięsa drobiowego do państw unijnych  od  dnia  7. marca,  poinformowała  w wydanym komunikacie firma MHP.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę