aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przestój w ukraińskim eksporcie drobiu?

26 marca 2020
Przestój w ukraińskim eksporcie drobiu?

Przedstawiciele ukraińskiego rządu zdementowali plotki o wstrzymaniu eksportu najważniejszych artykułów spożywczych z Ukrainy. Niedawno takie sugestie padły ze strony prezydenta Ukrainy w związku z  koniecznością zapewnienia wystarczającej podaży żywności na rynku wewnętrznym  w warunkach epidemii koronawirusa.

Rządzący potwierdzają, że nie będzie zakazu eksportu zbóż, drobiu, oleju słonecznikowego i  pozostałych ważnych produktów. Aby uniknąć niedoborów żywności wprowadzone będą rozwiązania w drodze dialogu z producentami i detalistami.  Rząd nie zaproponował również ograniczania importu towarów.

Przypominamy, że po chwilowym zablokowaniu przez UE importu drobiu z Ukrainy w związku z wystąpieniem w styczniu 2020 roku grypy ptaków na Ukrainie, wysyłki ukraińskieskiego drobiu zostały ponownie dopuszczone do Wspólnoty. UE  uznała bowiem regionalizację  w imporcie drobiu z Ukrainy w sytuacji HPAI.  

Z  początkiem marca weszły w życie  pozytywne dla Ukrainy unijne regulacje. O planach wznowienia eksportu  mięsa drobiowego do państw unijnych  od  dnia  7. marca,  poinformowała  w wydanym komunikacie firma MHP.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę