Przetwory z superowoców dla walczących z pandemią

7 kwietnia 2020
Przetwory z superowoców dla walczących z pandemią

Producenci przetworów z owoców jagodowych zapraszają do zbiórki na rzecz lekarzy i pacjentów zmagających się z pandemią koronawirusa. Zebrano już ponad 2500 butelek soków, konfitur, dżemów. Ostatni moment by dołączyć do super akcji!

pasek_03.jpg
Akcje zainicjowali plantatorzy aronii i borówki - Piotr Nowak z Korab Garden, Rafał Powroźnik z Borówkowej Doliny i Dominika Kozarzewska, BerryGood - plantatorzy i przetwórcy owoców jagodowych, na co dzień współpracujący w ramach kampanii "Czas na polskie superowoce!".
 
 
- W poczuciu odpowiedzialności, świadomi tego co posiadamy, organizujemy transport przetworów z owoców jagodowych do potrzebujących wsparcia. Nasz transport pojedzie do polskich i jednego z włoskich szpitali. Mamy nadzieję, że jeszcze przed Świętami - mówi Piotr Nowak, plantator i producent aronii.
 
- Jesteśmy pod wrażeniem mobilizacji rodaków, zaangażowania pracowników służby zdrowia i cierpienia Włochów, wśród których mamy wielu przyjaciół i odbiorców naszych owoców. Jako plantatorzy postanowiliśmy zebrać dla nich to co mamy dziś najcenniejszego - przetwory z naszych narodowych owoców sezonowych - powiedział Rafał Powroźnik, plantator i producent borówkowych soków.    
 
Na liście zebranych już produktów są soki, konfitury, dżemy z aronii, borówki, jagody kamczackiej, porzeczki, malin, agrestu i mini-kiwi. Są produkowane przez samych plantatorów. Ze względu na zawartość antyoksydantów są określane jako superowoce - #PolishSuperFruits.
01.jpg
Lista darczyńców na dzień 6 kwietnia 2020 roku:
SUPEROWOCE na CZAS_.jpeg
Zapraszamy plantatorów i producentów owoców jagodowych do włączenia się do zbiórki. Nie ma wielkości minimalnej darowizny, ale nie ma też limitu. Darczyńca poniesie tylko koszty dostarczenia swojej partii na adres zbiórki (poniżej).
 
Prosimy o wysyłkę na początku tygodnia, tak by do środy 8/04 produkty dotarły na miejsce zbiórki. Wszystko po to by przynajmniej polska partia dotarła do potrzebujących jeszcze przed Świętami.
Adres, pod którym zbieramy podarowane przetwory:

Korab Garden
Samoklęski Kolonia Druga 21A
21-132  KAMIONKA
 
Kontakt w sprawie samej zbiórki: Piotr Nowak, +48 602 594 812
Kontakt ogólny dla darczyńców, partnerów, mediów: +48 501 865 755
Zapraszamy serdecznie do udziału i kibicowania. Akcję spiera specjalne Wydarzenie na Facebook'u �� Przetwory dla bohaterów
 
Zachęcamy od udostępniania i popularyzacji. 

#PolishSuperFruits
#ZostańwWDomu
#RazemDoCelu pasek_06.jpgKrajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw / Inspire


POWIĄZANE

Jak wylicza w swoich estymacjach organizacja zrzeszająca rolników, AHDB, 9 200 r...

Jak pisze Ben Myers w theadvocate.com w ubiegłym tygodniu wielu pracowników zakł...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku ze wznowieniem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę