CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Przygotuj się na jesień nad największym na świecie jeziorem termalnym!

28 października 2016

Położony w zachodniej części Węgier Hévíz warto odwiedzić jesienią nie tylko ze względu na jezioro lecznicze, ale także z powodu licznych organizowanych w okolicy festiwali w czas zbioru winogron. Nasyć się węgierskimi smakami, przeżyciami i wyjątkowymi zabiegami wellness!


Z nadejściem jesieni wiele osób skarży się na zły nastrój, dolegliwości stawowe i reumatyczne, zmęczenie, na które prawdziwą receptą będzie odpoczynek w Hévíz! W tutejszym jeziorze możemy kąpać się przez cały rok, tak więc i jesienią jego temperatura jest bardzo przyjazna. Pływając możemy rozkoszować się widokiem otaczającego jezioro, mieniącego się tysiącami barw lasu i unoszących się na wodzie lilii. W tak idyllicznej okolicy odpoczynek jest gwarantowany, mięśnie się rozluźniają, myśli klarują i odzyskujemy zupełnie nowe siły.


Pozostańmy aktywni także i jesienią!


Jeżeli poszukujemy zajęć bardziej aktywnych, w Hévíz i nad brzegiem Balatonu je znajdziemy! Oprócz pływania, na łonie natury, na świeżym powietrzu możemy również zażywać sportu. Można wypożyczyć rower i odkrywać miejscowe piwnice winne albo cuda natury. Jeśli nie mamy ochoty pedałować samemu, możemy zapisać się na zorganizowaną wycieczkę rowerową, zakosztować nordic walkingu bądź zjeździć Hévíz segweyem.


Poznajmy miejscowe wina i gastronomię!


Wybitne warunki naturalne Hévíz sprzyjają również uprawie winogron. Aby skosztować win koniecznie odszukajmy Egregy; wyjątkowo klimatyczną część miasteczka. W gościnnych winiarniach, po markowych napitkach możemy również w wielu miejscach spróbować specjałów kuchni z Zala. W każdy wtorek chętni mogą owe potrawy przygotować w Muzeum Korok és Borok. Z tygodnia na tydzień dzięki miejscowym producentom, ofercie tutejszego targu i rodzimym surowcom, powstają świeże sezonowe dania, które na końcu możemy naturalnie spożyć.


3 najlepsze jesienne propozycje na wellness w Hévíz


Hévíz warto odwiedzić nie tylko ze względu na naturalne lecznictwo. Na pragnących odzyskać nową energię gości czeka szeroka oferta rozluźniających zabiegów wellness i sesji upiększające.


1. Dobroczynny wpływ sauny jest powszechnie znany: pobudza krążenie, wzmacnia system odpornościowy i niweluje stres. Weźcie Państwo udział we wspaniałym seansie w saunie i sprawcie, aby Wasz wypoczynek stał się jeszcze większym przeżyciem! Profesjonalni saunamistrzowie oprócz wykorzystania piwnych, lodowych lub aromatycznych olejków, zabawiają odwiedzających muzyką i innymi atrakcjami.


2. Wykorzystajcie Państwo dobroczynne działanie borowin z Hévíz i wypróbujcie okłady borowinowe albo okłady wellness! Czy wiedzieli Państwo, że tutejsze borowiny wykorzystuje się również do celów kosmetycznych? Borowiny przyspieszają komórkową przemianę materii, podnoszą produkcję kolagenu, a znajdujące się w nich minerały napełniają organizm?

 


3. Znaczenie słowa wellness to „Czuj się dobrze!” Uczyń zadość temu wyzwaniu i skorzystaj z wyjątkowych masaży, takich jak masaż kamieniami wulkanicznymi, yumeiho, ajurweda, lub masaż dla dwojga, aby odnowa była zupełna!


Więcej informacji:


www.hevizlake.com

* * *

 

 

Hévíz – to urocze miasteczko położone w południowo zachodniej części Węgier dostało Europejską Nagrodę Innowacji w maju 2016 r. Od ponad 220 lat nieustannie rozkwita w mieszcie kultura uzdrowiskowa. W roku 2016 wieloletnie wysiłki włodarzy miasta uhonorowane zostały prestiżową, międzynarodową nagrodą. Międzynarodowe uznanie przyniosły miastu - marka „Tradycyjna Kuracja w Hévíz” oraz jedyny w swoim rodzaju system przetargowy mający na celu poprawę jakości noclegów. Europejskie Stowarzyszenie Spa (European Spas Association) w uznaniu dotychczasowych sukcesów na polu odnowy i rozwoju, postanowiło przyznać miastu Hévíz nagrodę w kategorii Innowacyjne Spa i Destynacja Uzdrowiskowa (Innovative Spa & Health Resort Destination).

Węgierski Klaster Hotelarski i Turystyczny


POWIĄZANE

W terminie 5 - 18 października 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowa...

UE musi ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i przystosować się do zmieniające...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę