aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przyszłość obsługi wag kontrolnych nadeszła

17 maja 2024
Przyszłość obsługi wag kontrolnych nadeszła

Nowy interfejs użytkownika „Blue HMI” zwiększa wydajność wagi kontrolnej dzięki inteligentnym funkcjom

Minebea Intec, wiodący światowy producent przemysłowych technologii ważenia i kontroli, wyznacza nowe standardy dzięki swojej najnowszej innowacji, interfejsowi użytkownika „Blue HMI” dla wag kontrolnych. Interfejs umożliwia intuicyjną obsługę, a tym samym zapewnia maksymalną przyjazność dla użytkownika. Nowa generacja wag kontrolnych Minebea Intec może być łatwiej konfigurowana, kontrolowana, testowana i audytowana za pomocą Blue HMI.

Wagi dynamiczne znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, szczególnie w produkcji i logistyce. Służą do wykrywania odchyleń w masie produktów w procesie produkcji lub pakowania, identyfikacji wadliwych produktów oraz zapewnienia zgodności z przepisami wagowymi i normami jakości. Minebea Intec oferuje szeroką gamę precyzyjnych wag kontrolnych, a dzięki nowemu Blue HMI jeszcze bardziej rozwinęła interfejs użytkownika dla całej gamy produktów z myślą o przyszłości.

Inteligentne funkcje nowego interfejsu użytkownika

Niezależnie od tego, czy chcesz wprowadzić nowy produkt, dostosować parametry linii, czy zdefiniować raport partii: nowy interfejs użytkownika Blue HMI sprawia, że praca z wagami kontrolnymi jest łatwiejsza i bardziej wydajna. Thors-ten Vollborn, dyrektor ds. zarządzania produktami, kontroli i usług cyfrowych w Minebea Intec, podkreśla zalety tej technologii: „Koncepcja projektowa Blue HMI opiera się na tym, co wiemy z naszej codziennej pracy z urządzeniami high-tech. przyjazne dla użytkownika menu i nowe przepływy pracy znacznie upraszczają obsługę i skracają okres zaznajomienia się z obsługą.

Oprócz łatwości obsługi, w centrum uwagi znajdują się także bezpieczeństwo i elastyczność danych. Administratorom Blue HMI oferuje nowe i rozbudowane opcje ustawień do zarządzania użytkownikami i grupami. Aby umożliwić ergonomiczną pracę w systemie, wszystkie wagi kontrolne – w tym serie produktów Synus®, Flexus® i EWK – są teraz dostępne również z wariantem z ruchomym wyświetlaczem.

Maksymalna kontrola

Blue HMI umożliwia zaawansowane funkcje monitorowania i analizy dla wag kontrolnych w celu lepszej kontroli jakości i optymalizacji procesu. „Jednostka operacyjna wyświetla ogólną efektywność systemu i inne statystyki na podstawie bieżących wyników ważenia. Posiada również różne funkcje rejestrowania, dzięki czemu idealnie nadaje się do audytów” – mówi dr Thorsten Vollborn. Ponieważ wagi kontrolne często znajdują się na końcu linii produkcyjnej, zintegrowana ogólna efektywność sprzętu zapewnia jasny przegląd wydajności linii produkcyjnej. Wszystko to jest wyświetlane na nowym pulpicie nawigacyjnym lub „centrum sterowania” za pomocą nowych widżetów i diagramów.

Oprócz wag kontrolnych, połączone wersje wykrywaczy metali Vistus® obsługują również nowe przepływy pracy. W tym przypadku wyraźna wizualizacja usprawnia złożone, ale w wielu branżach niezbędne, wykrywanie obcych obiektów.

Wszechstronne interfejsy umożliwiają optymalną integrację z linią

Dzięki nowemu interfejsowi użytkownika Minebea Intec spełnia potrzeby i zwiększa elastyczność swoich klientów, wyposażając wagi kontrolne w elastyczne interfejsy, takie jak przemysłowe magistrale polowe, Ethernet/IP, Profinet lub własny SPC@Enterprise. OPC UA jest w pełni zintegrowany zgodnie ze specyfikacją 40200 (Ważenie według specyfikacji towarzyszącej) i jest opcjonalnie dostępny na pokładzie. Interfejs można również rozszerzyć, aby uwzględnić specyfikację PackML 30050 (Specyfikacja towarzysząca PackML zgodnie z OMAC). „Nowa funkcja „Zdalny podgląd przeglądarki” szczególnie demonstruje zaawansowaną technologię Blue HMI”, mówi Thorsten Vollborn. „Podobnie jak router internetowy w domu, interfejs można załadować jak stronę internetową w przeglądarce na autoryzowanym kliencie.” Zastosowana technologia jest niezależna od platformy i dlatego można z niej korzystać na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę, czy to na komputerze, telefonie komórkowym, tablecie czy telewizorze w sali konferencyjnej.

Elegancka obudowa ze stali nierdzewnej Blue HMI oznacza nie tylko trwałość, ale także łatwość czyszczenia i nowoczesną estetykę. Dzięki tym cechom idealnie nadaje się do higienicznych środowisk przemysłowych. Dzięki 15-calowemu ekranowi dotykowemu Full HD i wydajnemu komputerowi BOX PC, Blue HMI zapewnia wyraźny i szczegółowy wyświetlacz.

Znana najnowocześniejsza technologia

Całkowitej przeróbce uległa także elektronika nowej generacji wag. We wszystkich systemach stosowane są również wewnętrzne czujniki wagowe Minebea Intec. Zapewnia to nie tylko wiele korzyści w zastosowaniach wymagających dużej prędkości, ale także poprawia obsługę systemów. Wszystkie wagi kontrolne są dopuszczone do obrotu i tym samym wspierają klientów w zgodnej z prawem produkcji produktów spożywczych.

Dzięki ponad 75-letniemu doświadczeniu w budowie wag kontrolnych, Mine-bea Intec opracowała idealnego asystenta do codziennych zadań ważenia dynamicznego klientów i zapewniania zgodności z przepisami. Nowa generacja opiera się na znanej i sprawdzonej konstrukcji, w połączeniu z zastrzeżonymi czujnikami wagowymi i zupełnie nowym interfejsem użytkownika . To serce każdej wagi kontrolnej. Nowy Blue HMI nie tylko steruje maszyną, ale także przekształca kontrolę końcową w nowy sposób optymalizacji produkcji.

Dzięki nowemu interfejsowi użytkownika możesz łatwo konfigurować, kontrolować, testować i audytować swoje wagi kontrolne.

CoSynus® firmy Minebea Intec to połączenie wagi kontrolnej Synus® i systemu wykrywania metali Vistus®. Służy do kontroli masy lub kompletności, do kontroli poprzedzających systemów napełniania i do jednoczesnego wykrywania komponentów metalowych.

***

O Minebea Intec
Minebea Intec jest wiodącym światowym producentem przemysłowych technologii ważenia i kontroli. Firma z siedzibą w Hamburgu w Niemczech oferuje produkty i usługi, które od ponad 150 lat są synonimem innowacyjności, wydajności i niezawodności. Portfolio produktów obejmuje wagi platformowe o wysokiej rozdzielczości, czujniki wagowe, wagi zbiornikowe i silosowe, wagi kontrolne, wykrywacze metali, systemy kontroli rentgenowskiej i wizualnej, a także intuicyjne rozwiązania programowe. Ponad 1000 pracowników w 18 lokalizacjach zwiększa precyzję i efektywność procesów ważenia i produkcji u klientów przemysłowych. Sieć ponad 200 partnerów w 71 krajach uzupełnia lokalizacje sprzedaży i usług globalnego gracza. Wysoka wydajność i charakterystyczna niemiecka jakość znajdują odzwierciedlenie w obietnicy marki „prawdziwa miara”.
Minebea Intec jest częścią MinebeaMitsumi Group, wiodącego dostawcy precyzyjnych części produkcyjnych, takich jak łożyska kulkowe i silniki, a także wysokiej jakości komponentów elektronicznych, takich jak czujniki, anteny i rozwiązania IoT. Grupa, z siedzibą w Tokio i zatrudniającą ponad 92 000 pracowników na całym świecie, za rok obrotowy 2023 odnotowała skonsolidowaną sprzedaż netto na poziomie 1 292 203 mln jenów (około 9,17 miliarda euro).

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Pan Grzegorz Jedamski, nie ustaje w swej walce o równe traktowanie rolników emer...

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę