Adama_Spyrale_1-31.05.21

PSL proponuje "Pakt dla Zielonej Energii"

11 stycznia 2019
PSL proponuje "Pakt dla Zielonej Energii"

PSL proponuje rządowi i opozycji debatę nad "Paktem dla Zielonej Energii" - poinformował w środę poseł Stronnictwa Piotr Zgorzelski. Jak dodał, przygotowany przez ludowców pakt opiera się na trzech filarach: tani prąd, czyste powietrze i bezpieczeństwo energetyczne.

W piątek 11 stycznia o godz. 11 na konferencji w Sejmie PSL ma zaprezentować "Pakt dla Zielonej Energii". "Będziemy dyskutowali o pakcie dla Polski, pakcie energetycznym. To jest niezwykle ważna informacja dla tych wszystkich dla których życie i zdrowie obywateli ma znaczenie" - oświadczył Zgorzelski w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

Zgorzelski podkreślił, że "troska o zdrowie i życie obywateli to najważniejsze zadanie każdego państwa". "Tymczasem od trzech lat w Polsce wzrasta emisja CO2, tymczasem w Polsce umiera 50 tysięcy ludzi z powodu aktywności smogu i wiele innych negatywnych zjawisk w tym zakresie się pogłębia" - mówił poseł PSL.

Według niego jest to efekt tego, "że rząd Polski, władze PiS nie są w stanie uzgodnić jednej polityki energetycznej".

"Wypowiedziom najważniejszych osób w państwie towarzyszy wyjątkowo kakofonia, (ponieważ) prezydent Andrzej Duda mówi, że będzie bronił jak niepodległości polskiego węgla, a premier Mateusz Morawiecki puszcza oczka do tych, którzy chcą budować polską energetykę opartą o zieloną energię. Tak po prostu nie można budować polityki energetycznej państwa, bo niebagatelna liczba - 33 miasta na 50 w UE - to właśnie miasta polskie, które są największymi trucicielami" - podkreślił Zgorzelski.

W jego ocenie "ideologiczna niechęć PiS-u do zielonej energii powoduje to, że pozostajemy niestety w niewoli węglowej". "Dlatego Polskie Stronnictwo Ludowe ponawia swój apel i zgłasza +Pakt dla Zielonej Energii+ oparty o trzy filary: tani prąd, czyste powietrze i bezpieczeństwo energetyczne" - wyjaśnił poseł PSL.

Jak dodał, jego ugrupowanie chce rozmawiać na ten temat z wszystkimi; na piątkową debatę zaprasza zarówno stronę rządową, jak i ugrupowania opozycyjne. "Uważamy, że są obszary w których powinni rozmawiać przedstawiciele wszystkich ugrupowań politycznych opozycyjnych, ale także rządzących" - podkreślił Zgorzelski.

 

 

Edyta Roś (PAP)


POWIĄZANE

Dzisiaj rano o godzinie 8.00 w Srocku koło Piotrkowa Trybunalskiego AGROunia roz...

Zapraszamy na konferencję „Tworzenie sieci kontaktów sprzyjających innowacjom w ...

W związku z nowymi ogniskami afrykańskiego pomoru świń (ASF) zarówno w Polsce, j...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę