BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

RARS ujawnił dane strategicznych oferentów zbóż

26 maja 2023
RARS ujawnił dane  strategicznych oferentów zbóż

W najnowszym komunikacie ZZR KORONA informuje, że 22 maja związek wystąpił do premiera w związku z faktem, że RARS wciąż nie udzielił odpowiedzi firmom skupowym, które złożyły oferty do 14 kwietnia w ramach procedury szumnie ogłaszanego przez rząd skupu przez RARS. Miało to być jeden z elementów rozwiązania problemu nadpodaży zbóż. Informacja o interwencji Związku podały także media internetowe.

RARS zareagował i mamy kolejną kompromitację. Jak poinformowały nas firmy handlowe uczestniczące w Polish Grain Day, 24 maja RARS rozesłał mailem komunikat do oferentów:Czyli nie wiadomo kiedy i po jakiej cenie. Jedna z firm w odpowiedzi RARSowi miała stwierdzić że ofertę zgłosiliśmy 14 kwietnia 2023 i ten towar co zgłosiliśmy dalej trzymamy. Mogliśmy już go dawno sprzedać w cenach jakie obowiązywały 14 kwietnia, a Państwo teraz piszą, że będą obowiązywać nas ceny z notowań dla Rynku Zbóż publikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi tj. na ten moment, to jest z Państwo strony trochę oszustwo. I nie sposób się z tą opinią nie zgodzić. Inna firma poinformowała nas, że na szczęście nie wierzyła RARSowi i w międzyczasie sprzedawała zboże na eksport.
 
Niestety, jak to w pośpiechu bywa, wysłano jednego maila zbiorczo do wszystkich oferentów w trybie otwartym (czyli nie w kopii ukrytej UDW). W efekcie każdy z oferentów mógł dowiedzieć się, kto jeszcze złożył ofertę. Następnego dnia RARS uznał że był to błąd pracownika, zdarzenie potraktowano jako naruszenie ochrony danych osobowych, a oferenci jeżeli mają pytania w związku z opisanym zdarzeniem mają skontaktować się z inspektorem ochrony danych osobowych. 
 
Zdaniem ZZR KORONA mamy do czynienia z wadliwymi procedurami, a całe zdarzenie to nie problem naruszenie ochrony danych osobowych jak twierdzi RARS, tylko tajemnicy handlowej. Zapewnienia RARS o bezpieczeństwie danych oferentów, w tych okolicznościach, brzmią jak dobry żart.


oprac. e-mk ppr.pl; źródło: ZZR KORONA


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę