Ratownicy medyczni wciąż potrzebują wsparcia. ERGO Hestia uruchomiła zbiórkę pieniędzy

7 kwietnia 2020
Ratownicy medyczni wciąż potrzebują wsparcia. ERGO Hestia uruchomiła zbiórkę pieniędzy

Walczą z koronawirusem po kilkanaście godzin dziennie, ale brakuje im podstawowego sprzętu. Dziś każdy może pomóc ratownikom. ERGO Hestia w ramach akcji #MuremZaRatownikiem uruchomiła internetową zbiórkę. Pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędny sprzęt dla ratowników.

Milion złotych – tyle ERGO Hestia postanowiła przekazać ratownikom medycznym. Teraz uruchomiła również zbiórkę, by zapewnić jak najwięcej masek, kombinezonów czy rękawiczek.

Zbiórka wpisuje się również w część strategii Grupy ERGO Hestia, jaką jest Siła Wspólnoty. – Razem możemy zebrać dodatkowe pieniądze na sprzęt dla ratowników medycznych. Pierwszy milion od ERGO Hestii to dużo, ale wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja – każda złotówka może się przydać – podkreśla rzecznik prasowy ERGO Hestii Marcin Dybuk.

Zbiórkę można znaleźć w tym miejscu

Ratownicy medyczni to bohaterowie, którzy dziś walczą z koronawirusem całymi dniami. Są zmęczeni, a po dyżurach obawiają się powrotu do domu, gdzie czekają na nich rodziny. Przez braki w sprzęcie nie mogą być pewni, czy nie zakażą się wirusem. Gdyby mieli łatwy dostęp do masek i kombinezonów – mogliby działać bezpieczniej i skuteczniej. 

- Sprzęt jest bardzo potrzebny, tym bardziej że jest jednorazowy i nie można go odnowić. Bardzo cieszymy się ze wsparcia ERGO Hestii. Najbardziej odczuwamy brak kombinezonów, masek, rękawic… Deficyty są widoczne w całej Polsce. Kwota miliona złotych pozwoli nam na zakup nawet ośmiu tysięcy kombinezonów, co bardzo pomoże nam funkcjonować – podkreśla Piotr Dymon, Przewodniczący Polskiej Rady Ratowników Medycznych.

Dlatego przez najbliższe 3 tygodnie potrwa zbiórka na najważniejsze potrzeby. Pokażcie, że potrafimy pomagać w momentach, kiedy to jest tak potrzebne.

Wsparciem będą nawet najmniejsze kwoty. To od nas wszystkich zależy, czy ratownicy będą gotowi, by nam pomóc! Zachęcamy do udziału w zbiórce!

ERGO Hestia w ramach akcji "W trosce o wspólne bezpieczeństwo" po raz kolejny wychodzi z inicjatywą, która ma na celu poprawienie sytuacji konkretnej grupy zawodowej. Najpierw zadbała o pracowników, którzy dzisiaj w zdecydowanej większości pracują zdalnie. To był jednak dopiero początek. Następna była akcja #UbezpieczamZdalnie skierowana do agentów współpracujących z sopockim towarzystwem ubezpieczeń. Dzięki technologii, na którą firma stawia od dawna, agenci mogą pracować i ubezpieczać zdalnie, dzięki czemu czują się bezpieczniej. Kolejny krok to cykl wykładów dla pracowników i agentów, podczas których eksperci z różnych dziedzin odpowiadają na pytania dotyczące koronawirusa. Pierwszym gościem webinariów był profesor Włodzimierz Gut. Materiał wideo jest dostępny dla wszystkich na stronie ERGO Hestii. Kolejnym gościem, już w najbliższą środę, 1 kwietnia, będzie dr Konrad Maj, psycholog z Uniwersytetu SWPS, który najpierw omówi zachowania Polaków w czasie pandemii, a następnie odpowie na pytania pracowników i agentów ERGO Hestii. Ostatnim krokiem była decyzja o przekazaniu miliona złotych na niezbędny sprzęt dla ratowników medycznych.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Niezależnie od sytuacji panującej w kraju i za granicą, maj jest miesiącem, któr...

1. czerwca, rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesi...

Pandemia COVID-19 wywołała efekt domina, dramatycznie wpływając na zdrowie, życi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę