Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Recykling folii rolniczych - Berry wyróżniony przez RIGK

19 lipca 2023
Recykling folii rolniczych - Berry wyróżniony przez RIGK

Dział rolniczy Berry Global został doceniony za nieustanne zaangażowanie w recykling zużytych folii do sianokiszonki w Europie. Dzięki udziałowi firmy w Environmental Recycling and Disposal Enterprises (ERDE), ogólnokrajowym systemie odzysku i recyklingu tworzyw sztucznych z upraw w Niemczech, udana zbiórka i recykling tworzyw sztucznych w rolnictwie w zeszłym roku zaowocowała redukcją emisji dwutlenku węgla o 42 748 ton. W sumie w 2022 roku zebrano 38 476 ton tworzyw sztucznych z rolnictwa, co oznacza wzrost o prawie 18 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

„Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy ERDE, która nadal wnosi znaczący wkład w bardziej zrównoważoną ochronę rolnictwa i środowiska” — skomentował Bart Geereart, dyrektor handlowy Berry's ds. filmów rolniczych. „Te udane działania w zakresie zbiórki i recyklingu pokazują znaczenie współpracy w całym sektorze, w tym rolników, producentów i dostawców”.

W uznaniu postępów w zakresie ochrony klimatu i obiegu zamkniętego w ramach programu ERDE wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat potwierdzający ich zaangażowanie w zbiórkę i recykling tworzyw sztucznych stosowanych w rolnictwie.

„W całej Europie działalność rolnicza Berry aktywnie wspiera programy zbiórki, aby zachęcić rolników do zwracania plastiku do punktów zbiórki” — powiedział Geereart. „Sektor zadeklarował, że do 2025 r. chce zebrać i poddać recyklingowi ponad 70% plastiku stosowanego w rolnictwie w Europie, więc jest to coś, w co jesteśmy mocno zaangażowani”.

Berry pracuje również nad wprowadzeniem produktów minimalizujących ich wpływ na środowisko. Innowacyjna technologia ProTechnology firmy jest w stanie produkować lżejsze i cieńsze folie rolnicze bez wpływu na ich jakość lub wyniki końcowe dla rolników. Cieńsze folie wymagają mniej surowców, zmniejszają liczbę polimerów używanych do produkcji i mogą uzyskać do 25% mniej folii wagowo niż konwencjonalne folie. Oprócz tego rozwoju, oddział Berry's Engineered Materials w Europie stawia sobie za cel wykorzystanie co najmniej 30% tworzyw sztucznych pochodzących z obiegu zamkniętego w swoich produktach do 2025 r.

 

 Berry Bpi Agriculture Climate Protection Certificate

 

Kolejna inicjatywa polegała na zastąpieniu pudeł kartonowych do transportu folii do bel opakowaniem typu „sleeve”. To zużywa mniej materiału opakowaniowego i zapewnia wygodniejszy recykling.

oprac e-mk ppr.pl na podst źródło: Nielsen McAllister


POWIĄZANE

fot, ppr.pl NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność, Samoobrona i OPZZRIOR piki...

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolni...

Wraz z nadejściem jesieni rośnie zainteresowanie konsumentów alkoholami mocnymi....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę