aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Robert Telus- jesteśmy z Wami przede wszystkim wtedy, kiedy jest trudno

28 sierpnia 2023
Robert Telus- jesteśmy z Wami przede wszystkim wtedy, kiedy jest trudno

W całym kraju odbywają coroczne dożynki- święto plonów i wszystkich rolników, okoliczne wystawy i targi. Minister rolnictwa, Robert Telus uczstniczy w tych uroczystościach w każdą niedzielę. Tym razem, szef resortu rolnictwa brał udział w 31. Targach Rol-Szansa w Piotrkowie Trybunalskim.

"Dziękuję za Waszą miłość do ziemi - jesteśmy z Wami nie tylko na dożynkach, targach i wystawach, ale jesteśmy z Wami przede wszystkim wtedy, kiedy jest trudno"- powiedział minister rolnictwa, Robert Telus.

Podziękowania dla rolników

– Jeżeli myślimy o przyszłości Polski, o przyszłości polskiego rolnictwa, to musimy pamiętać o tym, ze bezpieczeństwo żywnościowe jest ważne. Dlatego chcę podziękować rolnikom za ich trud, za ich ciężką pracę na roli i w hodowli – podziękował szef resortu rolnictwa.

– Tutaj, piotrkowskie słynie w całej Polsce z hodowli trzody chlewnej. I to trzeba zauważyć i z tego jesteśmy po prostu dumni – dodał minister.

Szef  resortu rolnictwa podziękował rolnikom także za trudne rozmowy i negocjacje, które są dla niego bardzo ważne, i z których czerpie wiedzę.

Minister podkreślił, że kierowane do rolników środki finansowe w rekordowej wysokości ponad 15 mld złotych, z czego w tym roku w wysokości ponad 10 mld złotych nie są żadnym rozdawnictwem a wsparciem na przyszłość.

– To są środki na utrzymanie i rozwój polskiego rolnictwa w tych trudnych czasach – stwierdził szef resortu rolnictwa dodając – Chcę Wam też podziękowć za jeszcze jedną ważną rzecz – za miłośc do ziemi. Ziemia jest nie tylko warsztatem pracy. To jest ojcowizna. Ziemia jest tym co karmi cały naród.

Doroczne targi Rol-Szansa cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród rolników i wystawców. W tym roku do Piotrkowa zjechało ponad 200 wystawców z regionu i całej Polski. Prezentują oni najnowszą ofertą dystrybutorów maszyn rolniczych, traktorów i kombajnów. Są także  producenci pasz i nawozów oraz nowoczesnych systemów oszczędzania energii.

Organizatorem wystawy jest Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

oprac, ppr.pl na podst źródło i fot: MRiRW


POWIĄZANE

Wiodące organizacje branżowe pracodawców w Polsce: Związek Pracodawców Przemysłu...

Startuje objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na rak...

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę