aaa_TSW_2023
CTR_2023

Robert Telus- jesteśmy z Wami przede wszystkim wtedy, kiedy jest trudno

28 sierpnia 2023
Robert Telus- jesteśmy z Wami przede wszystkim wtedy, kiedy jest trudno

W całym kraju odbywają coroczne dożynki- święto plonów i wszystkich rolników, okoliczne wystawy i targi. Minister rolnictwa, Robert Telus uczstniczy w tych uroczystościach w każdą niedzielę. Tym razem, szef resortu rolnictwa brał udział w 31. Targach Rol-Szansa w Piotrkowie Trybunalskim.

"Dziękuję za Waszą miłość do ziemi - jesteśmy z Wami nie tylko na dożynkach, targach i wystawach, ale jesteśmy z Wami przede wszystkim wtedy, kiedy jest trudno"- powiedział minister rolnictwa, Robert Telus.

Podziękowania dla rolników

– Jeżeli myślimy o przyszłości Polski, o przyszłości polskiego rolnictwa, to musimy pamiętać o tym, ze bezpieczeństwo żywnościowe jest ważne. Dlatego chcę podziękować rolnikom za ich trud, za ich ciężką pracę na roli i w hodowli – podziękował szef resortu rolnictwa.

– Tutaj, piotrkowskie słynie w całej Polsce z hodowli trzody chlewnej. I to trzeba zauważyć i z tego jesteśmy po prostu dumni – dodał minister.

Szef  resortu rolnictwa podziękował rolnikom także za trudne rozmowy i negocjacje, które są dla niego bardzo ważne, i z których czerpie wiedzę.

Minister podkreślił, że kierowane do rolników środki finansowe w rekordowej wysokości ponad 15 mld złotych, z czego w tym roku w wysokości ponad 10 mld złotych nie są żadnym rozdawnictwem a wsparciem na przyszłość.

– To są środki na utrzymanie i rozwój polskiego rolnictwa w tych trudnych czasach – stwierdził szef resortu rolnictwa dodając – Chcę Wam też podziękowć za jeszcze jedną ważną rzecz – za miłośc do ziemi. Ziemia jest nie tylko warsztatem pracy. To jest ojcowizna. Ziemia jest tym co karmi cały naród.

Doroczne targi Rol-Szansa cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród rolników i wystawców. W tym roku do Piotrkowa zjechało ponad 200 wystawców z regionu i całej Polski. Prezentują oni najnowszą ofertą dystrybutorów maszyn rolniczych, traktorów i kombajnów. Są także  producenci pasz i nawozów oraz nowoczesnych systemów oszczędzania energii.

Organizatorem wystawy jest Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

oprac, ppr.pl na podst źródło i fot: MRiRW


POWIĄZANE

Sytuacja hodowli trzody chlewnej od wielu lat jest trudna, spadek popytu w Europ...

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę