Rodzinny piknik w SGGW

15 maja 2018
Rodzinny piknik w SGGW
Weekend w połowie maja to już tradycyjnie czas, kiedy społeczność SGGW zaprasza mieszkańców Ursynowa na swój kampus. W tym roku Dni SGGW odbędą się 18 i 19 maja i jak co roku będą obfitować w atrakcje dla rodzin z dziećmi, młodzieży oraz osób starszych. Poniżej prezentujemy fragment tegorocznego programu.


Dla maluchów

Na najmłodszych uczestników pikniku czekają przede wszystkim zwierzęta, do których będzie można podejść, pogłaskać i zrobić sobie zdjęcie. Wydział Nauk o Zwierzętach zadbał o różnorodność prezentowanych gatunków: będą to zarówno zwierzęta gospodarcze grające w filmach, zwierzęta egzotyczne, a nawet drób ozdobny. Nie zabraknie pokazów z psami, końmi i ptakami drapieżnymi w roli głównej. W sobotę będziemy świętować Dzień Fretki – dzieci z pewnością polubią się z tymi futrzanymi zwierzętami.

Miłośnicy wielkich pojazdów będą mogli wejść do środka kombajnu. W wielkiej piaskownicy na łowców skarbów czekać będzie wykrywacz metali. Pracownicy Katedry Inżynierii Wodnej pokażą, jak wyprodukować chmurę w słoiku. Chętni będą mogli spróbować prozdrowotnych lodów z inuliną albo z ciekłego azotu. Na stoiskach poszczególnych wydziałów na pewno nie zabraknie quizów i konkursów z nagrodami. Będzie też specjalny Kącik Malucha z grami i zabawami specjalnie dla najmłodszej grupy wiekowej.

Dla starszaków

Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zapraszamy na pokazy i warsztaty o charakterze naukowym. Pracownicy każdego z 13 wydziałów SGGW przygotowali coś specjalnie dla nich. Będą warsztaty o uprzedzeniach społecznych prowadzone przez pracowników Wydziału Nauk Społecznych, tor przeszkód do pokonania dronem skonstruowany przez Wydział Zastosowań Matematyki i Informatyki i zawody w składaniu komputerów na czas.

Dla rodziców

SGGW to nie tylko nauki przyrodnicze, lecz także społeczne i pedagogiczne. Z tego powodu w programie Dni SGGW znajdą się zagadnienia związane z pedagogiką, psychologią i socjologią. Rodzice będą mogli skorzystać z porad logopedów oraz terapeutów pedagogicznych i psychopedagogicznych. Przez oba dni będzie można także skorzystać z wiedzy dietetyków, dowiedzieć się, jak czytać etykiety opakowań produktów spożywczych, a nawet dowiedzieć się, jak samodzielnie zrobić masło.

Dni SGGW to coroczne święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku odbędzie się ono w dniach 18-19 maja w godzinach 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej: www.sggw.pl/dni-sggw


infowire.pl


POWIĄZANE

31 stycznia 2020 r. w Nadarzynie miało miejsce III Posiedzenie KRIR VI kadencji....

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości...

W tym roku już po raz osiemnasty zgromadzimy się, aby podjąć właśnie taką dyskus...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę