Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Rodzinny piknik w SGGW

15 maja 2018
Rodzinny piknik w SGGW
Weekend w połowie maja to już tradycyjnie czas, kiedy społeczność SGGW zaprasza mieszkańców Ursynowa na swój kampus. W tym roku Dni SGGW odbędą się 18 i 19 maja i jak co roku będą obfitować w atrakcje dla rodzin z dziećmi, młodzieży oraz osób starszych. Poniżej prezentujemy fragment tegorocznego programu.


Dla maluchów

Na najmłodszych uczestników pikniku czekają przede wszystkim zwierzęta, do których będzie można podejść, pogłaskać i zrobić sobie zdjęcie. Wydział Nauk o Zwierzętach zadbał o różnorodność prezentowanych gatunków: będą to zarówno zwierzęta gospodarcze grające w filmach, zwierzęta egzotyczne, a nawet drób ozdobny. Nie zabraknie pokazów z psami, końmi i ptakami drapieżnymi w roli głównej. W sobotę będziemy świętować Dzień Fretki – dzieci z pewnością polubią się z tymi futrzanymi zwierzętami.

Miłośnicy wielkich pojazdów będą mogli wejść do środka kombajnu. W wielkiej piaskownicy na łowców skarbów czekać będzie wykrywacz metali. Pracownicy Katedry Inżynierii Wodnej pokażą, jak wyprodukować chmurę w słoiku. Chętni będą mogli spróbować prozdrowotnych lodów z inuliną albo z ciekłego azotu. Na stoiskach poszczególnych wydziałów na pewno nie zabraknie quizów i konkursów z nagrodami. Będzie też specjalny Kącik Malucha z grami i zabawami specjalnie dla najmłodszej grupy wiekowej.

Dla starszaków

Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zapraszamy na pokazy i warsztaty o charakterze naukowym. Pracownicy każdego z 13 wydziałów SGGW przygotowali coś specjalnie dla nich. Będą warsztaty o uprzedzeniach społecznych prowadzone przez pracowników Wydziału Nauk Społecznych, tor przeszkód do pokonania dronem skonstruowany przez Wydział Zastosowań Matematyki i Informatyki i zawody w składaniu komputerów na czas.

Dla rodziców

SGGW to nie tylko nauki przyrodnicze, lecz także społeczne i pedagogiczne. Z tego powodu w programie Dni SGGW znajdą się zagadnienia związane z pedagogiką, psychologią i socjologią. Rodzice będą mogli skorzystać z porad logopedów oraz terapeutów pedagogicznych i psychopedagogicznych. Przez oba dni będzie można także skorzystać z wiedzy dietetyków, dowiedzieć się, jak czytać etykiety opakowań produktów spożywczych, a nawet dowiedzieć się, jak samodzielnie zrobić masło.

Dni SGGW to coroczne święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku odbędzie się ono w dniach 18-19 maja w godzinach 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej: www.sggw.pl/dni-sggw


infowire.pl


POWIĄZANE

W nocy (3 grudnia 2020) rolnicy z Agrounii  zatrzymali transport żywych świń z N...

W związku z naszym pismem z dnia 26 marca 2020 r. oraz odpowiedzią resortu rolni...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda spotkał się z przedstawicielami z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę