aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rolnicy ponownie zablokują S3

5 czerwca 2024
Rolnicy ponownie zablokują S3

Jak oinformowalnas Roman Waszczyk Rzecznik protestu na węźle S3, w czwartek 06 czerwca 2024 r. w tymmiejscu, ponowanie będą miały miejsce utrudnienia w ruch.w godzinach 10.00-12.00. 

 
 Blokada będzie się odbywała na zasadach organizacyjnych jak ta z 9 mają br. Jadąc od strony Szczecina ruch drogą ekspresową S3 będzie możliwy do węzła Gryfino, a od strony Gorzowa do węzła Pyrzyce. 
Przez blokadę będą przepuszczane wszystkie służby, pojazdy uprzywilejowane, transporty ponadgabarytowe, medycy.
Przez blokadę będą także przepuszczane osoby udające się do szpitala, na badania, na wizyty lekarskie, konsultacje lekarskie itp, pojazdy przewożące dzieci niepełnosprawne. Z uwagi jednak na nadużywanie tej formy w czasie poprzednich blokad (wiele osób próbowało oszukiwać), prosimy, aby ww osoby zabrały ze sobą dokument pozwalający jednoznacznie stwierdzić, że dana osoba udaje się w celach medycznych. Informacja ta została przekazana policji i to policjanci zabezpieczający wjazdy na S3 będą weryfikować na podstawie dokumentu, czy dana osoba może przejechać S3.
 
Powodem trwania protestu jest brak rozwiązań problemów branży rolnej, a nawet pogłębianie się tych problemów i dochodzenie nowych. Od początku protestów żaden postulat nie został spełniony, a obecnie pojawia się wizja, że będę dochodzić kolejne. Bacznie przyglądaliśmy się wczorajszemu spotkaniu w Sejmie z Ministrem Rolnictwa oraz Marszałkiem Sejmu, lecz poza kilkoma konkretnymi i merytorycznymi wystąpieniami, była to ponownie jałowa dyskusja. Pojawiły się również propozycje pewnych rozwiązań ze strony Ministerstwa Rolnictwa dotyczące m.in. kredytów konsolidacyjnych, aktywnego rolnika, zmian w ubezpieczeniach rolnych, czy odtwarzaniu produkcji zwierzęcej, jednak wciąż są to tylko zapowiedzi, bez konkretów.
 
Z uwagi na świadomość generowanych utrudnień w ruchu, zgodnie z ustaleniami ze służbami oraz władzami, blokada będzie trwała tylko 2 godziny (tak jak to zapowiadaliśmy poprzednio, że blokady będą trwaly tylko kilka godzin i będą organizowane w wybrane dni) oraz odbędzie się poza godzinami szczytu komunikacyjnego. Mieszkańcy będą mogli swobodnie dojechać do pracy i potem wrócić bez przeszkód do domów.
 
 
Roman Waszczyk Rzecznik protestu 

oprac, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...

Bank Pocztowy, jako pierwszy bank w Polsce przeniósł swoją bankowość elektronicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę