Rolniczy handel detaliczny - produkty z gwarancją wysokiej jakości

13 grudnia 2019
Rolniczy handel detaliczny - produkty z gwarancją wysokiej jakości

Rynek żywności to rynek obfitości! – rozpoczął panel dyskusyjny podczas spotkania "Tradycja i nowoczesność. O dziedzictwie kulinarnym i systemach jakości żywności(...)" Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa i rozwoju wsi. Szefowi resortu rolnictwa towarzyszyli dr hab. Jarosław Dumanowski prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prezes Fundacji Szkoła na widelcu Grzegorz Łapanowski. Spotkanie zostało zorganizowane 12 grudnia w Warszawie.

- Polacy stali się bogatsi i dzięki temu dokonują bardziej świadomych decyzji zakupowych. Wspieramy drobnych producentów, co sprawia, że konsument ma wybór i może kupować smaczne i bezpieczne produkty – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa.

Minister podkreślił również, by w tym przedświątecznym czasie nasze zakupy były bardziej przemyślane - Nie powinniśmy marnować żywności. To grzech, ale też marnowanie pracy rolników – przypomniał.

Jednym z elementów wspierania małych producentów żywności jest m. in. Rolniczy Handel Detaliczny. Wnioski o dofinansowanie można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 20 grudnia - Drobny producent ręczy za swój produkt, Rolniczy Handel Detaliczny wyklucza anonimowość producentów i sprawia, że do konsumentów trafiają tylko produkty wysokiej jakości – zaznaczył minister. W ramach RHD wprowadzono rozwiązania, które pozwalają rolnikowi  na sprzedaż swoich wyrobów do restauracji, sklepów.

 

ARiMR


POWIĄZANE

Czeskie władze zgłosiły pierwszy przypadek zakażenia wysoce zjadliwą grypą ptakó...

W związku z wycofaniem przez Komisję Europejską szeregu substancji czynnych, któ...

W dniu 9 stycznia Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas II posiedzeni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę