aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rolniczy protest na S3 węzeł Pyrzyce ruszy dziś o godz 10:00

25 kwietnia 2024
Rolniczy protest na S3 węzeł Pyrzyce ruszy dziś o godz 10:00
25.04.2024 r. odbędzie się protest ostrzegawczy. Zacznie się o godzinie 10.00 i potrwa 12 godzin do 22.00, po czym rolnicy zjadą z S3 i ruch będzie odbywał się normalnie - taką informację przekazał wczoraj wieczorem Roman Waszczyk, rzecznik protestu rolników w Zachodnopomorskim na S3.
 
 Protest zgłoszony jest do 30 czerwca, ale nie planowane jest długotrwałe blokowanie S3. Jest wysoce prawdopodovne, że protest będzie odbywał się tylko w wybranych dniach i wybranych godzinach.
 W okresie majówki (26.04.-06.05.) z dużym prawdopodobieństwem droga nie będzie blokowana (decyzja zapadnie jutro).
 Przez blokadę będą przepuszczane wszystkie służby, pojazdy uprzywilejowane, transporty ponadgabarytowe, medycy.
 
Przez blokadę będą także przepuszczane osoby udające się do szpitala, na badania, na wizyty lekarskie, konsultacje lekarskie itp, pojazdy przewożące dzieci niepełnosprawne. Z uwagi jednak na nadużywanie tej formy w czasie poprzednich blokad (wiele osób próbowało oszukiwać), prosimy, aby ww osoby zabrały ze sobą dokument pozwalający jednoznacznie stwierdzić, że dana osoba udaje się w celach medycznych.
Informacja ta została przekazana policji i to policjanci zabezpieczający wjazdy na S3 będą weryfikować na podstawie dokumentu, czy dana osoba może przejechać S3.
 
W piątek o godzinie 7.00 w Warszawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli protestu z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 
 
 Powodem trwania protestów rolniczych w całym kraju nie jest nuda wśród rolników i chęć uprzykrzania wszystkim życia, ale bezczynność Rządu RP, który od ponad miesiąca nie podejmuje merytorycznego dialogu zmierzającego do rozwiązania dramatycznej sytuacji w całej branży rolnej. Rolnicy sa gotowi w każdej chwili zakończyć protesty, jeśli tylko wprowadzone zostaną skuteczne rozwiązania ich problemów. 
 
Prosimy wszystkich obywateli, kierowców, mieszkańców, przedsiębiorców, transportowców, rolników o kierowanie wiadomości email i telefony wzywające Rząd do podjęcia merytorycznych rozmów i wypracowania rozwiązań adekwatnych do problemów branży rolnej, co pozwoli na jak najszybsze zakończenie protestów rolników właśnie do:
 
Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 
Nr tel.: +48 22 694 75 70
 
Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
tel.: +48 222 500 118 
 
Oraz podpisanie petycji w tej sprawie TUTAJ
 
 
 
 

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę