Adama_Spyrale_1-31.05.21

Roślinna ekspansja Tyson Foods w Azji

15 czerwca 2021
Roślinna ekspansja Tyson Foods w Azji

Firma Tyson Foods – jedna z największych na świecie firm spożywczych i lider w produkcji białka, wchodzi na rynek Azji i Pacyfiku z innowacyjnymi produktami roślinnymi.

Nowa linia produktów roślinnych pojawiła się po raz pierwszy na rozwijającym się rynku azjatyckim, najpierw trafi na rynek detaliczny, a w późniejszym czasie ma zaistnieć w gastronomii. Roślinne alternatywy dla mięsa cały czas zyskują na popularności wśród azjatyckich konsumentów, a trend ten przyspieszył podczas pandemii.

Prezes Tyson Foods wyraził opinię, że  rynek Azji i Pacyfiku w naturalny sposób pasuje do tej kategorii produktów z uwagi na zakorzenienie w azjatyckiej kulturze wykorzystanie składników roślinnych na bazie, których są one pozyskiwane. Pierwsze produkty wprowadzane są na rynku Malezji.

Strategia rozwoju Tyson Foods uwzględnia zaangażowanie w poszerzenie portfolio o produkty roślinne w regionie Azji, ponieważ spożycie wszelkiego rodzaju białka w tej  części świata nadal rośnie, co pozwoli firmie być liderem we wszystkich rodzajach białek. Polityka Tyson Foods uwzględnia zasadę, aby białko było bardziej dostępne i przystępne cenowo dla większej liczby ludzi na całym  świecie. Tyson liczy na odniesienie podobnego sukcesu jak w USA.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Europejski Plan Działania dla Rolnictwa Ekologicznego z 25 marca 2021 zwiastuje ...

W dniu 22 lipca 2021 r., Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał uwagi do ...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie § 13e ust. 10  rozporzą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę